Člověk v tísni: Mladí učni, bohužel, volí Okamuru. SPD má na učilištích 21 procent, TOP 09 jen 3,5

18.09.2017 9:42 | Zprávy
autor: vef

Nadace Člověk v tísni společně s agenturou Median se zeptaly studentů středních škol na jejich názory na svět, na politiku, na problémy v jejich okolí. Velký výzkum v rámci projektu Jeden svět na školách okomentoval pro server Respekt.cz ředitel a zakladatel projektu Karel Strachota.

Člověk v tísni: Mladí učni, bohužel, volí Okamuru. SPD má na učilištích 21 procent, TOP 09 jen 3,5
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Strachota ve svých odpovědích pro server Respekt.cz uvedl, že jej potěšilo, že přibývá středoškoláků a středoškolaček, kteří pozitivně hodnotí členství v Evropské unii. „Přibývá také mladých lidí, kteří věří, že mohou ovlivnit řešení problémů, jež vidí v obci nebo ve městě, kde žijí, a reálně se o to snaží. Jejich počet je sice pořád malý, pouze 27 %, ale přibývají,“ poznamenal Strachota. 

Negativně pak vnímá to, že nemalé procento mladých lidí uvádí ve svých volebních preferencích xenofobní a extremistické strany. „V minulosti to byla zejména Dělnická strana sociální spravedlnosti, dnes je to Okamurova SPD. To procento je vysoké a bohužel stále roste. Na některých typech škol, zejména na učilištích, už je takových žáků víc než pětina,“ zmínil Strachota. Překvapuje ho nemile také to, že jen 37 % dotázaných říká, že demokracie je nejlepší forma vlády. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…