Člověk v tísni vypisuje stipendia pro začínající novináře. Dostanou peníze na zkoumání migrace

29.06.2021 9:45

Nevládní nezisková organizace Člověk v tísni vychází z myšlenek humanismu, svobody, rovnosti a solidarity. Podle svých webových stránek považuje lidskou důstojnost a svobodu za základní hodnoty. Tato organizace se rozhodla, že podpoří začínající novináře, kteří mají zájem věnovat se po delší časový úsek migračnímu tématu.

Člověk v tísni vypisuje stipendia pro začínající novináře. Dostanou peníze na zkoumání migrace
Foto: clovekvtisni.cz
Popisek: Člověk v tísni - logo

„Chtěli byste se zaměřit na zajímavé téma z oblasti migrace a integrace, ale schází Vám finance a čas na důkladnou rešerši, cestu do terénu, nebo kreativní zpracování dat? Varianty / Program migrace společnosti Člověka v tísni, o.p.s. chce prostřednictvím rešeršních stipendií umožnit jednotlivým začínajícím novinářům nebo týmům novinářů, aby se mohli do hloubky a po delší časový úsek věnovat vybranému migračnímu tématu,“ snaží se nalákat Člověk v tísni. 
 

Anketa

Vadí vám Zemanův výrok, že transsexuálové jsou mu odporní?

3%
95%
hlasovalo: 20990 lidí
Uchazeči musí být ve věku do 35 let a musí doložit, že mají zajištěné publikování vzniklých mediálních výstupů. Mohou si také zvolit téma, kde je podmínka, že musí být spjato s migrací, vítaným tématem je integrace. 
 
Nezisková organizace rovnou nabízí i témata, která mohou mladí žurnalisté zpracovat. Jde například o dopady koronavirové krize na cizince zaměstnané v ČR, praktiky některých agentur a zaměstnavatelů vůči cizincům. Vítaná je také problematika migrantů a komerčního zdravotní pojištění, kdy řada cizinců v ČR nemá možnost účastnit se veřejného zdravotního pojištění. 
 
Dalším možným tématem jsou mladiství žadatelé o azyl bez doprovodu. „Co by je čekalo po příchodu do ČR? Jak začleňování mladistvých uprchlíků u nás dosud probíhá a s jakým výsledkem? Jaká je situace mladistvých bez doprovodu v Řecku, Itálii nebo jiné evropské zemi?“ píše Člověk v tísni. 
 
 
Vítěz získá stipendium v maximální hodnotě 50 tisíc korun. Budou zohledněny především cestovní náklady do zahraničí, kde by se měla migrace zkoumat.
 
Na stránkách Člověka v tísni v sekci Migrace v souvislostech se můžeme dočíst, co je cílem programu. „Hlavním cílem programu je poskytovat veřejnosti vyvážené informace o migraci a integraci prostřednictvím médií a dalších informačních kanálů, bořit zaběhlé stereotypy o cizincích, a přispívat tak k úspěšné integraci a dobrému soužití imigrantů a většinové společnosti v Česku. Program migrace spolupracuje s novináři a podporuje média v získávání různorodých zdrojů a podnětů pro zpravodajství o migraci a cizincích. Kromě toho se snažíme zvýšit informovanost veřejnosti a zástupců státní správy o problémech, se kterými se migranti ve svém životě v Česku potýkají a které jim ztěžují integraci do společnosti.“ 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

Co říkáte na toto hodnocení?

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zeman-hodnoceni-prezident.A230126_141135_domaci_akp

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Napsal knihu o vlasovcích. Pak volal Novotnému. „Nepochopil jsem.“ A to byl konec

22:05 Napsal knihu o vlasovcích. Pak volal Novotnému. „Nepochopil jsem.“ A to byl konec

Vlastenec, nebo vlastizrádce? Kým byl sovětský generál Andrej Vlasov, pod jehož velením vznikla Rusk…