Co bude dělat Michal Hašek: Zapojil se Sobotka, proběhly schůzky

18.10.2016 7:05

Vyhodili ho dveřmi, vrací se oknem. Těmito slovy by podle všeho bylo možné popsat snahu Michala Haška (ČSSD). Úterní MF Dnes Andreje Babiše (ANO) tvrdí, že Hašek sice pohořel v krajských volbách, ale počítá údajně s tím, že se znovu stane poslancem. Končící hejtman Jihomoravského kraje však tvrdí, že návrat do Sněmovny neřeší.

Co bude dělat Michal Hašek: Zapojil se Sobotka, proběhly schůzky
Foto: archiv VG
Popisek: Vlastimil Gabrhel (ČSSD), starosta Znojma
reklama

„Dva dny potom, co jihomoravští voliči smetli v krajských volbách Michala Haška, začal dosavadní hejtman plánovat svůj návrat do vysoké politiky. Podle několika zdrojů MF DNES se už minulý týden odehrála schůzka s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). Hašek na ní slíbil, že nebude házet překážky do cesty rodící se koalici ANO a ČSSD na jižní Moravě. Sobotka se pak obratem mohl sejít s budoucím hejtmanem Bohumilem Šimkem (ANO) a takovou záruku mu dát. Hašek však po spolustranících zároveň chce něco na oplátku. Tou je šance vrátit se příští rok do vysoké politiky jako poslanec,“ píše deník.

Hašek se brání, že možnou cestu do Poslanecké sněmovny zatím neřeší. Záleží prý na ČSSD, jak se rozhodne sestavit kandidátní listiny. Po finanční stránce se o sebe zatím bát nemusí, neboť zákon praví, že má jako končící uvolněný zastupitel nárok ještě na 3 platy. Jako hejtman na výplatní pásce vídal takřka 100 tisíc korun.

Kdyby se měl Hašek vrátit na kandidátku do Sněmovny a uspěl, znamenalo by to, že se do dolní komory Parlamentu nedostane některý z dosavadních poslanců. Končící hejtman v minulosti kandidoval za Znojmo, které teď reprezentuje starosta města Vlastimil Gabrhel. A ten dává jasně najevo, že by rád dostal šanci svůj mandát obhájit. „Osobně o tom nevím. Jako současný poslanec i reprezentant města ale nejsem ztotožněný s tím, že bych svůj poslanecký mandát neobhajoval,“ řekl Gabrhel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soukup valil oči. Pavel Novotný: Pravá ruka Fialy a europoslanec. To je nový plán. A přišly další sprosťárny

13:19 Soukup valil oči. Pavel Novotný: Pravá ruka Fialy a europoslanec. To je nový plán. A přišly další sprosťárny

Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) byl hostem v pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa v TV Barran…