Co dál v oblasti 5G sítí? Příští týdny napoví

12.05.2020 8:58

Andrej Babiš a americký ministr zahraničí Mike Pompeo podepsali deklaraci o 5G sítích. Tou se dohodli na společném postupu při budování mobilních sítí 5. generace. Hlavním cílem je vytvořit mechanismus hledání spolehlivých a důvěryhodných dodavatelů pro rychlé mobilní sítě 5G, ochránit sítě před narušením a manipulací a zajistit v nich ochranu soukromí a práv občanů.

Co dál v oblasti 5G sítí? Příští týdny napoví
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Andrej Babiš
reklama
Potřebuje ale naše republika cizí pomoc v této záležitosti? Podle článku Rudolfa Hruboně v Národních Novinách je cíl Američanů jasný. „Mít vliv na výběr dodavatelů pro tyto sítě a hlavně zabránit, aby těmito dodavateli byly čínské společnosti, zejména vedoucí firma v tomto oboru Huawei. Jsme ještě samostatná země?“ ptá se Hruboň ve svém článku. 
 

Anketa

Kdo je vám sympatičtější?

hlasovalo: 29022 lidí
 
Představitelé obou zemí zároveň deklarovali, že samotný proces výběru důvěryhodných dodavatelů nepřispěje jen k národní bezpečnosti, ale bude také příležitostí pro další vývoj a inovace v soukromém sektoru.
 
„Představitelé naší zahraniční politiky se zejména v poslední době často ohánějí hesly o tom, že jsme samostatná země, která si nenechá zasahovat do našich vnitřních záležitostí. Ale je evidentní, že záleží, kdo údajně chce do našich záležitostí zasahovat a kdo už do nich aktivně zasahuje. To, že cizí stát získá přístup a vliv na rozhodování o našich strategických investicích se vůbec neshoduje s proklamovanou samostatností naší země. Navíc lze očekávat, že tyto technologie budou pod dohledem americké strany prošpikovány jejich špionážními prostředky, které nebudou mít naše tajné služby pod kontrolou,“ píšou dále Národní Noviny. 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Barbora Richterová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pchá, jaká krize? CzechTourism si pořídil správu Facebooku a spol. Jeden příspěvek denně za 80 tisíc měsíčně. A to je jenom špička ledovce utrácení

16:08 Pchá, jaká krize? CzechTourism si pořídil správu Facebooku a spol. Jeden příspěvek denně za 80 tisíc měsíčně. A to je jenom špička ledovce utrácení

Koronavirovou krizí byly zasaženy téměř všechny firmy, většina firem šetřila, neměla na výplaty pro …