Co když přijdou k moci komunisti? ptal se u Jílkové finančníka. Ten se mu vysmál

11.05.2012 7:02 | Zprávy
autor: pan

Komu se ve výsledku vyplatí nová důchodová reforma? Podle mladých lidí jen bohatým a těm, kteří nebudou mít děti. Budou si tak moci spořit, protože jinak by museli investovat peníze do potomků. A do toho politici hrozí demografickou křivkou, která je už teď varovná.

Co když přijdou k moci komunisti? ptal se u Jílkové finančníka. Ten se mu vysmál
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michaela Jílková během moderování pořadu Máte slovo

„Hlavně nemít děti, protože jinak dáváte peníze do nich a ne do důchodu. Když někdo nebude mít děti, bude mít důchod,“ shrnul penzijní reformu v pořadu Máte slovo na ČT středoškolský učitel. Sám má jedno dítě a novinky v podobě druhého pilíře se spíše bojí a odmítá do něj vstoupit.

„Bude to výhodné pro ty, kdo budou mít nadprůměrné platy a nebudou mít děti. Takže si můžou dávat stranou tisíce korun,“ podpořil jeho teorii předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. „To ale de facto platí i pro dnešní průběžný systém,“ odpálil ho prezident Asociace penzijních fondů a člen NERV Jiří Rusnok. „Tohle to ale zhorší,“ nedal se Bělobrádek. „Pláčete dobře, ale na špatném hrobě,“ ukončil dohadování Rusnok.

Následně začal Bělobrádek navrhovat svoji představu důchodové reformy. V ní by byli zvýhodněni rodiče tím, že by za každé dítě dostali jistý procentní bod. „Já jsem vyděšená z vaší reakce!“ vykřikla náhle Helena Langšádlová z TOP 09. Tato teorie by podle ní ohrožovala skupinu absolventů a důchodců na trhu práce – a ti jsou prý už teď nejvíce znevýhodněni, ne tedy rodiny s dětmi, nebo ženy na mateřské.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…