Co s nimi? ptá se Hradec Králové při pohledu na osud kasáren

01.04.2012 16:01

"Dřívější návrhy na využití Vrbenského kasáren neprošly přes zastupitelstvo – zastupitelé neměli jednotný názor na využití tohoto komplexu. V současné době jsou tato kasárna zazimována a s odborem správy majetku města hledáme nový návrh na jejich využití. Jako nejrealističtější se teď zdá naplnit Vrbenského kasárna městskými organizacemi,“ konstatoval náměstek primátora pro správu majetku a městské organizace Martin Soukup.

Co s nimi? ptá se Hradec Králové při pohledu na osud kasáren
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové
reklama

Soukup také doplnil, že by objekty mohly využívat například Technické služby Hradec Králové, sídlit by tam mohla Správa nemovitostí města Hradec Králové. Prostor by mohl být vhodný i pro městskou policii, případně pro další (i privátní) organizace.

"Některé městské společnosti by opustily prostory, v nichž jsou nyní, z hlediska správy majetku by tedy vše bylo efektivnější. Zásadním předpokladem je ovšem nejprve zajistit dotaci na opravu objektů. Pokud by se to nepodařilo, muselo by město přistoupit k rekonstrukci z vlastních prostředků. Je jasné, že by se nejednalo o malou částku, takže případné stěhování některých městských organizací je tedy ještě během na dlouhou trať. Vše je nutné nejprve náležitě projednat, vyřešit veškeré souvislosti. Jakmile budeme vědět, kdo přesně by v jednotlivých částech kasáren sídlil, řešili bychom financování, odhaduji však, že případná rekonstrukce by se mohla uskutečnit až za zhruba pět let,“ dodal náměstek Soukup.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalouskův „cedulový“ tyjátr: Strašná mela. Kdo se do ní zapletl? Žije to dále

10:00 Kalouskův „cedulový“ tyjátr: Strašná mela. Kdo se do ní zapletl? Žije to dále

Za včerejší „odtransparentnění“ řečnického pultíku v poslanecké sněmovně se Miroslavu Kalouskovi dos…