Campbell zdůrazňuje především vznik Euroasijské hospodářské unie, projektu, se kterým poprvé přišel v roce 1994 kazašský prezident Nazarbajev. Nyní projekt startuje za účasti několika bývalých svazových republik. Spojenectví se od začátku roku 2015 ještě prohloubí a Campbell rozebírá možnosti, které to členským zemím může přinést.
Podobný projekt mezinárodní spolupráce rozvíjí i Čína. V "roce Dřevěné Kozy", který podle tradice slibuje překvapení, se dá čekat další postup "westernizace" největší země světa. Projekt asijsko-pacifického volného obchodního prostoru je pro Peking prioritou a tlačí na něj.
USA se místo toho soustřed na smlouvu s Evropskou unií, známou TTIP. Je velkou otázku, co to bude znamenat, Campbell zmiňuje zejména potenciální problémy pro evropské výrobce. Přesto je podpis smlouvy v Evropě na spadnutí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jan Campbell