Co tam ten Klaus hodinu dělal? Snad nes***... Brno má o čem přemýšlet

13.01.2021 19:48

Brněnští komentující mají jasno v činnosti, kterou exprezident Václav Klaus v úterý vykonával v uzavřené restauraci. Zatímco restaurace případ komentovala s tím, že byl bývalý prezident na toaletě, Klaus se netají, že šlo o občanskou neposlušnost, a odmítá se smířit s vládními restrikcemi. Známý brněnský aktivista Matěj Hollan má také svoji verzi. Přišla i rada, jak příště může Klaus dlouhé návštěvě toalety včas zabránit.

Co tam ten Klaus hodinu dělal? Snad nes***... Brno má o čem přemýšlet
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Václav Klaus
reklama

Anketa

Je nemorální chodit na oběd či pivo do hospody, když je to teď zakázané?

hlasovalo: 8492 lidí
Fotografové Klause v úterý kolem poledne pro Blesk zvěčnili, jak vychází z uzavřené restaurace Dejvická 34 v Praze 6, kde měl podle nich bývalý prezident strávit přibližně hodinu a čtvrt. Podle personálu restaurace Klaus vyzvedával jídlo a potřeboval si při tom zajít na toaletu.

„Pan Klaus je náš věrný zákazník a měl tu objednané jídlo s sebou do krabičky. Stavoval se u nás jen na toaletu,“ měl Blesku říci manažer zařízení. Na dotaz, proč si žádné jídlo exprezident neodnášel, odmítl věc dál komentovat.

V Brně mají nyní o tom, co Klaus hodinu činil v restauraci, jasno. Někdejší brněnský radní z hnutí Žít Brno, komentátor a aktivista Matěj Hollan, celou věc osvětlil tím, že: „Není nad to se pořádně vysrat.“

Svůj názor na celou věc pak v diskusi připojil i bývalý zaměstnanec České televize, novinář Adam Komers. „To nic není! Já posledně zaslechl Václava Klause někde v televizi a proseděl jsem z toho pak na hajzlu celou noc!“ napsal.

Softwarový vývojář a blogger David Grudl na to poznamenal, že „vykadit covid“ je jako „vykadit rakovinu“. „Chce to čas,“ narážel tak na centrum alternativní medicíny AKTIP, které nabízelo detoxikaci, po které je možné „vykadit“ rakovinu.

A uživatel Dan Vertígo pak má vlastní verzi. Podle něj za Klausovu dlouhou návštěvu toalety mohl jeden z tradičních brněnských artiklů. „Nemá pít Starobrno,“ poradil exprezidentovi.

Klaus vládní restrikce kritizuje dlouhodobě a na to nyní mířil i během své obhajoby návštěvy restauračního zařízení. „Nemyslím si, že to má špatný vliv na veřejnost. Je na každém člověku, ať si z mého chování vezme, co uzná za vhodné. Já nejsem ten, kdo káže vodu a pije víno, jako někteří politikové, kteří svou návštěvou restaurace porušili svá vlastní pravidla. Já tato pravidla od počátku kritizuji,“ pronesl. Návštěvu restaurace pak vnímá jakožto „jistou formu občanské neposlušnosti“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Datový vědec pozoruje Čechy z tepla Dubaje: Hrozné! Tady je 16 bodů, řiďte se jimi, jinak vás covid zničí

22:40 Datový vědec pozoruje Čechy z tepla Dubaje: Hrozné! Tady je 16 bodů, řiďte se jimi, jinak vás covid zničí

Nejslavnější český datový vědec Petr Ludwig opustil svůj domovský New York a na první polovinu roku …