Co zločinec, to migrant, napsal policista ve Švédsku a trpí za to. A v pátek to bude mít nečekanou dohru v Praze

28.02.2017 7:01

Demonstraci na podporu švédského policisty Petera Springareho se rozhodla svolat česká expolicistka Petra Lhotáková. „Jedná se o kolegiální podporu švédského kolegy, který svým vyjádřením prolomil ledy policejní korektnosti,“ uvedla.

Co zločinec, to migrant, napsal policista ve Švédsku a trpí za to. A v pátek to bude mít nečekanou dohru v Praze
Foto: wikipedia
Popisek: Švédská vlajka.
reklama

Ptáte se, kdo je Peter Springare? Jak píše server Policista.cz, jde o vyšetřovatele jednotky pro boj se závažným zločinem ve švédském městě Örebro, jenž se v minulých dnech rozhodl, že se podělí o své zkušenosti a informace, které během práce nabyl a zjistil. A to bez ohledu na politickou korektnost. 

„Je to přesně to, co máme zakázáno zveřejnit, ačkoliv to je pravda. A není to vůbec v souladu s tím, co tvrdí politici. Naši důchodci jsou na tom strašně, školství je v nepořádku, zdravotnictví je peklo, policie je zcela zničena. Všichni dobře vědí proč, ale nikdo se to neodvažuje říct,“ řekl Springare a pokračoval výčtem trestných činů, které řešil za uplynulý týden.

Původní text ZDE

„Znásilnění, znásilnění, loupeže, napadení, znásilnění, napadení a znásilnění, vydírání, napadení, násilí páchané na policii, hrozby policii, drogová kriminalita, pokus o vraždu, znásilnění… Znovu a znovu. Podezřelí: Ali Mohammed, Mahmood, Mohammed, Muhammad Ali, znovu, znovu, znovu…Pachatelé těchto zločinů jsou z těchto zemí: Irák, Irák, Turecko, Sýrie, Afghánistán, Somálsko, Somálsko, Sýrie, znovu Sýrie, Somálsko, nezjištěno, nezjištěno, Švédsko. Polovina z podezřelých nemá žádné platné doklady. Což samo o sobě obvykle znamená, že lžou o své státní příslušnosti a identitě,“ řekl. Následně jej mnohé veřejné osoby označily za rasistu a xenofoba. Zda bude zproštěn služby či zda z něčeho obviněn, se teprve řeší. 

Demonstrace na podporu Springareho se uskuteční v pátek 3. března od půl páté odpoledne v Praze před budovou švédského velvyslanectví.

A jak uvádí Lhotáková, akce v žádném případě nebude mít politický či xenofobní podtext. „Jakýkoliv pokus o její zneužití k těmto přízemním pohnutkám bude eliminován v samotném počátku, a to nejen organizátory demonstrace, ale i příslušníky bezpečnostních sborů ČR,“ dodala.

„Paní Petro, ta akce nemůže mít politický podtext, protože ona sama je politická, když jde o demonstrování solidarity s člověkem, který se dostal mezi mlýnské kameny určitého typu politiky,“ upozornil následně policistku jeden z diskutujících. Ta se však nedala. 

„Politický podtext či politickou akci lze v naší zemi vidět i za shromážděním na podporu kroužku háčkování a pletení, nemyslíte?“ zeptala se s úsměvem.

Poukázala i na to, že švédského policistu podpořili i řečtí kolegové v Aténách. „Demonstraci přišlo podpořit na 3000 příslušníků, většina v uniformách. Motto demonstrace? Respektujte naše práva, respektujte naše životy,“ uvedla policistka a poděkovala za podporu. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

18:51 Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) doporučil, aby se teď vzhledem k epidemiologické situaci nekon…