Cože? Muž od Čižinského, „hrdina“ kauzy Hlubuček, prý není mezi svědky

23.6.2022 12:12 odp.

Mezi svědky v kauze pánů Petra Hlubučka a Michala Redla prý nefiguruje jméno šéfa dozorčí rady DPP Adama Scheinherra (Praha sobě), který o sobě tvrdí, že s policií v této věci spolupracoval. A to je jen jedna ze zajímavostí, které se reportérům MF Dnes podařilo odhalit. Zde jsou další....

Cože? Muž od Čižinského, „hrdina“ kauzy Hlubuček, prý není mezi svědky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Náměstek primátora Adam Scheinherr

Čtvrteční MF Dnes popsala, jak začala celá akce Dozimetr, tedy policejní úder na pány Petra Hlubučka, Michala Redla a jejich kolegy. Na počátku celé kauzy prý stálo podezření na rozkrádání evropských dotací, které měly jít na výstavbu na novou vozovnu v pražském Hloubětíně. Toto podezření se ale nepotvrdilo a detektivové se ve vyšetřování dali jinou cestou. V roce 2020 se policie tzv. pověsila na paty Michalu Redlovi a jeho kumpánům.

Spis k celé kauze obsahuje např. výpisy z účtů obviněných osob, e-maily, které si pánové vyměňovali, ale také záznamy na DVD nosičích, na kterých je zachyceno odposlouchávání či video-sledování obviněných osob.

První svazek z celkem devíti podle listu obsahuje výpovědi svědků, které policie považuje za důležité. Není bez zajímavosti, že mezi svědky nefiguruje jméno šéfa dozorčí rady DPP Adama Scheinherra (Praha sobě), který údajně s policií dlouhodobě spolupracoval. Alespoň to sám tvrdí.

„Spis však obsahuje záznamy o schůzkách detektivů s podnikatelem Petrem Michovským (toho skupina kolem Redla podle policie považovala za konkurenta a chtěla ho ‚držet za koule‘),“ uvedl ke kauze list.

Šestý svazek prý nese označení „úplatky a drogy“.

„V říjnu 2021 se NCOZ začala zabývat jejich vlivem na středočeskou správu silnic. A letos v lednu detektivové začali sledovat také jejich spojku ve Všeobecné zdravotní pojišťovně, jíž byl údajně náměstek ředitele pro informatiku Tomáš Knížek. Minulý týden – tři roky od začátku práce na kauze – skupinu kolem Redla obvinili,“ doplnil deník.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Martin Exner byl položen dotaz

Dotaz

Vážený pane poslanče, po přečtení níže uvedeného článku, si dovoluji obrátit se na vás s následujícím dotazem. Píšte tam, že nás nás Rusko snaží zmanipulovat atd. My i mí přátelé nic takového nevidíme, sledujeme zprávy na čských tel. stanicích, posloucháme Radiožurnám, Country rádio, pohybujeme se ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Unikl covid vědcům v USA? Hvězdný profesor už nemlčí. Je zle

12:35 Unikl covid vědcům v USA? Hvězdný profesor už nemlčí. Je zle

Významný americký ekonom Jeffrey Sachs, vedoucí ústavu na Columbijské univerzitě, se v rozhovoru pro…