Cože? Ukrajinský útok na TV Prima. Za ruské pořady. A nejen to

12.07.2021 10:41

Jevhen Petrovič Perebyjnis, ukrajinský velvyslanec v Praze, znovu nevychází z údivu. V červnu tohoto roku napsal otevřený dopis šéfredaktorovi MF Dnes Jaroslavu Pleslovi a stěžoval si, že deník, který v roce 2013 koupil Andrej Babiš (ANO), vystupuje příliš prorusky. Tentokrát kroutil hlavou nad tím, co všechno vysílá televize Prima. Podle ukrajinského velvyslance dává prostor ruským propagandistickým pořadům.

Cože? Ukrajinský útok na TV Prima. Za ruské pořady. A nejen to
Foto: Jan Rychetský
Popisek: V Oděse přes její rozervanost visí pouze ukrajinské vlajky

Ukrajinský velvyslanec v Praze Jevhen Petrovič Perebyjnis se podivuje nad tím, kolik ruských propagandistických pořadů poslední dobou vysílá televize Prima.

„Na Prima ZOOM právě odvysílali 2 díly ruského propagandistického seriálu o ruských zbraních a vojenských operacích. Ráno vysílali ruský konspirologický seriál o vesmíru. Večer bude dokument o ruském kosmodromu, a v noci zase ruský propagandistický seriál o KGB. Pozoruhodné,“ poznamenal zástupce Ukrajiny v Česku.

Anketa

Pokud denní počet nakažených covidem-19 opět vzroste do tisíců, budete pro zavírání restaurací a obchodů?

37%
hlasovalo: 9417 lidí

Pokud jde o ruský seriál o dobývání vesmíru, jde o seriál nazvaný Záhadný vesmír; sama Prima k němu poznamenává, že se věnuje programům na výzkum vesmíru. „Vývoj světového vesmírného programu ovlivnil velkou měrou také Sovětský svaz. Nedávno odtajněné informace podávají detailní svědectví o práci v ruském vesmírném programu. Otevírají se ale také otázky, které se odborníci bojí vynést na světlo světa... Ruský dokumentární seriál (2017),“ uvedla televize.

Vedle toho televize Prima vysílá seriál nazvaný Ruská vojenská technika. „Poznejte jednotlivé složky ruské armády, její výstroj a výzbroj, způsob, jakým se staví pontonový most, či jak funguje letadlová loď… Ruský dokumentární seriál (2012),“ uvedla k pořadu televize.

TV Prima vysílá i kanadské, norské, německé i české pořady. I pořady z produkce Spojených států.

Není to přitom poprvé, co ukrajinský velvyslanec Perebyjnis kroutí hlavou nad tím, co za informace se v Česku šíří. V červnu 2021 napsal otevřený dopiš šéfredaktorovi MF Dnes Jaroslavu Pleslovi a upozornil, že list, který v roce 2013 koupil dnešní premiér Andrej Babiš (ANO) vystupuje prorusky.

„Velvyslanectví Ukrajiny v České republice zaslalo otevřený dopis šéfredaktorovi deníku Mladá fronta DNES Jaroslavu Pleslovi v souvislosti se sérií antiukrajinských článků, jež vyšly v novinách,“ uvedlo velvyslanectví k otevřenému dopisu.

Analytik Jakub Kalenský, který se věnuje šíření ruských dezinformací, tehdy velvyslanci sdělil, že psát někomu, jako je Plesl, nemá smysl. To spíš pomůže obrátit se přímo na premiéra.

„Jakkoliv máte pravdu, psát Pleslovi nemá cenu, ten je šťastný za Henka i za to, že se Vám to nelíbí. Rovnou majiteli napsat – to má podle mě větší šanci na úspěch,“ napsal Kalenský.

Ukrajinský velvyslanec

Ukrajinský velvyslanec

Ukrajinský velvyslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura se ohradil proti pomluvám od Hrušínského, Láska se mu vysmál: Takto hájíte svobodu slova?

17:28 Okamura se ohradil proti pomluvám od Hrušínského, Láska se mu vysmál: Takto hájíte svobodu slova?

Senátor Václav Láska (SEN21) se podivuje nad jednáním předsedy SPD Tomia Okamury, který podal předža…