Čtyři naháči v centru Prahy na solidaritu s Austrálií. Kolemjdoucí nevěřili vlastním očím

17.01.2020 13:07 | Zprávy
autor: jok

REPORTÁŽ Ve čtvrtek 16. ledna se na Náměstí republiky v Praze uspořádal menší happening na podporu australského klimatického hnutí pod záštitou organizace Rebelie proti vyhynutí (Extinction Rebellion).

Čtyři naháči v centru Prahy na solidaritu s Austrálií. Kolemjdoucí nevěřili vlastním očím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Happening české pobočky mezinárodního hnutí Extinction Rebellion, která chtěla v souvislosti s nynějšími požáry v Austrálií poukázat na zranitelnost člověka přírodními ději a jeho vystavení nehostinným přírodním podmínkám

Aktivisté upozorňovali na ničivou vlnu požárů aktuálně sužujících Austrálii a protestovali proti tomu, že australská vláda dosud nepřijala žádné klimatické závazky. Austrálie je rovněž jedním z předních světových těžařů a exportérů uhlí.

Aktivisté (na místě jich bylo několik desítek) si na místo akce přinesli transparenty. Na nich měli napsáno například: „Jedna planeta, jedno klima, stejné katastrofy“ nebo „Solidarita s Austrálií“, „1 mld. mrtvých zvířat“, „Začněme jednat dřív, než bude hořet i tady“, „Vyhynutí nebo rebelie“, „Dnes v Austrálii, zítra tady“ nebo „Vyhlaste klimatickou nouzi“.  

Čtveřice aktivistů se i přes nepříjemný mráz vysvlékla do spodního prádla a předstoupila kupředu. Kde se postavili nad alegoricky zpodobněné plameny. V negližé symbolizovali lidi a zvířata, která uhořela v plamenech australských požárů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

10:30 „Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

Hrad dnes oznámil, že prezident Petr Pavel podává kvůli údajné nesoučinnosti vlády v otázce summitu …