Čuba se rozhodl vzdát svého platu a náhrad, senátorem zůstává

14.06.2017 13:11

Senátor František Čuba (SPO) se kvůli dlouhodobé absenci v Senátu rozhodl vzdát svého senátorského platu a náhrad. Členem horní komory zůstává, úřadovat chce ze svého zlínského obvodu. Na jednání Senátu chce dorazit, až mu cestování dovolí jeho zdravotní stav. Novinářům to dnes řekl senátor a předseda SPO Jan Veleba po schůzce se šéfem horní komory Milanem Štěchem (ČSSD), jemuž předal Čubův dopis.

Čuba se rozhodl vzdát svého platu a náhrad, senátorem zůstává
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Čuba
reklama

„Ukončuji pobírání mzdových prostředků a cestovních výdajů,“ citoval Veleba z Čubova dopisu. „Z tohoto řešení vidíte, že tam nejde o peníze,“ uvedl Veleba s tím, že od pondělka Čuba vykonává funkci senátora zadarmo. Zda je Čubou navrhované řešení jeho absence přípustné, budou zřejmě ještě muset posoudit právníci. Podle kuloárových informací ale zřejmě možné nebude. Kancelář Senátu podle tiskové tajemnice Evy Davidové podrobí Čubův návrh ještě dnes právní analýze.

Jednaosmdesátiletý senátor a někdejší předseda JZD Slušovice v Senátu chyběl více než devět měsíců. Naposledy se jednání horní komory účastnil loni 24. srpna. Pak podstoupil operace očí a trávicího traktu. Terčem kritiky se stala nejen Čubova dlouhodobá absence, ale i to, že po celou dobu pobíral senátorský plat včetně finančních náhrad zhruba 122 000 korun měsíčně a nevzal si neschopenku.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

16:18 „U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

Nadržuje Česká televize některým politickým stranám? Ovlivňují ji politici? Má vyvážené zpravodajstv…