Čunek řekl jasné slovo ohledně kandidatury na předsedu lidovců. Strana by neměla diskutovat o slepencích, ale dělat něco sama

23.12.2019 16:15

Hejtman Zlínského kraje a senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) nyní na kandidaturu na předsedu lidovců nepomýšlí. Čunek to řekl ČTK.

Čunek řekl jasné slovo ohledně kandidatury na předsedu lidovců. Strana by neměla diskutovat o slepencích, ale dělat něco sama
Foto: Daniela Černá
Popisek: Senátor Jiří Čunek

Nového předsedu strany budou lidovci volit na celostátní konferenci 25. ledna v Praze. Současný předseda KDU-ČSL Marek Výborný z pozice odejde z rodinných důvodů.

„V tuto chvíli to úplně nevidím, protože jsem zatím přesvědčený, že mé vidění a provádění politiky je odlišné od toho, jak většina současných poslanců a vedení strany vidí svou budoucnost a především konkrétní kroky. Vstoupit tam by bylo asi kontraproduktivní, ale uvidíme, jaký bude vývoj, samozřejmě to nemůžu úplně zavrhnout, ale v tuto chvíli vůbec o kandidatuře neuvažuji,“ řekl Čunek ČTK. Zatím také není nikdo, komu by vyjádřil podporu. Čunek stál v čele lidovců v letech 2006 až 2009.

Jiří Čunek

  • KDU-ČSL
  • ANO křesťanským hodnotám
  • senátor

Lidovci by podle něj měli stát na vlastních nohou. „Dobré pro stranu, pro každou stranu, především pro lidovce, je stát na vlastních nohou. Dělat vlastní politiku a nevěnovat tolik času neustálé diskusi s ostatními malými stranami o tom, jak se sloučit a být silnější. Buď ať udělají jednu stranu a nematou voliče, anebo ať jdou každý samostatně a snaží se oslovit voliče tím, že pro ně budou zajímaví,“ uvedl Čunek. Lidovci by podle něj měli setrvat na své konzervativní politice. „To znamená, v jednoduchosti je síla,“ uvedl Čunek.

Zájem o kandidaturu na předsedu strany již dříve oznámili současný místopředseda a šéf poslanců KDU-ČSL Jan Bartošek a europoslanec Tomáš Zdechovský, nevyloučil ji ani bývalý lidovecký místopředseda a nynější poslanec Marian Jurečka. O předsednickou funkci se nebude ucházet dlouholetý šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kňučí. Bojí se.” Toto Fiala přes jásot včera neslyšel

7:57 „Kňučí. Bojí se.” Toto Fiala přes jásot včera neslyšel

Teď jde o všechno, burcoval v pondělí večer Petr Fiala, když zahajoval „horkou fázi“ kampaně SPOLU. …