Čunka krok STAN překvapil, myslel, že přijme nabídku KDU-ČSL

25.07.2017 20:58

Zlínský hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL), který dlouhodobě zpochybňoval životnost koalice lidovců a hnutí Starostové a nezávislí, nečekal, že STAN odmítne místa na kandidátkách KDU-ČSL. „Je to jejich rozhodnutí, já kdybych byl na jejich místě, tak bych určitě takto nerozhodl. Já jsem nečekal, že takhle rozhodnou, já jsem čekal, že s námi půjdou,“ řekl ČTK k výsledku dnešního zasedání vedení hnutí. Podle lidoveckého europoslance Tomáše Zdechovského je krok STAN logický a poškodí KDU-ČSL v Čechách, kde měli v koalici větší slovo Starostové.

Čunka krok STAN překvapil, myslel, že přijme nabídku KDU-ČSL
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Čunek

Minulý týden byl Čunek na jednání širokého vedení KDU-ČSL jedním ze zastánců změny koaliční spolupráce se Starosty. KDU-ČSL tehdy STAN vyzvala, aby místo dříve dohodnuté volební koalice vyslali Starostové své zástupce na lidovecké kandidátky. Znamenalo by to snížení volebního prahu pro vstup do Sněmovny z deseti na pět procent.

„Čunek a spol. si mohou gratulovat. Je to od STAN logická reakce, která pohřbí KDU-ČSL v Čechách,“ napsal na twitter Zdechovský. „KDU-ČSL v Čechách se nepotopí víc, než je potopená. Záleží teď na volební kampani a kandidátech, kteří tam budou kandidovat,“ reagoval Čunek.

Podle předsedy STAN Petra Gazdíka má jeho hnutí šanci uspět ve volbách samostatně a kandidatura Starostů pod značkou KDU-ČSL by znamenala, že hnutí bude ztrácet svou identitu. Čunek si myslí, že i kdyby kandidovala koalice, jméno uskupení by se ve Sněmovně zkracovalo, například na klub KDU.

Další spolupráce obou uskupení, jak o ní budou ve čtvrtek jednat předsedové Gazdík a Pavel Bělobrádek, se podle Čunka bude odvíjet od toho, zda STAN ve volbách uspěje. „Ta spolupráce bude mít smysl, jen když oni překročí těch pět procent,“ uvedl.

Jiří Čunek

  • KDU-ČSL
  • ANO křesťanským hodnotám
  • senátor

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

Chápete vůbec dnešní situaci z pohledu obyčejných lidí?

Dobrý den, souhlasím s Vámi v tom, že je závist špatná, i že si u nás lidi na můj vkus závidí až moc - často nesmyslně, ptotože mají zpřeázené priority nebo třeba i jen proto, že je někdo schopnější a úspěšnější, ale sám proto, aby se měl líp, nic nedělá. Opravdu si ale nyní myslíte, že je to jen o ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Fiala, Pekarová a další tepali Babiše ze svých pracoven. On za to poslal mezi lidi tohle. Z obytňáku

22:32 VIDEO Fiala, Pekarová a další tepali Babiše ze svých pracoven. On za to poslal mezi lidi tohle. Z obytňáku

Bývalý premiér ve svém pravidelném pondělním hlášení Čau lidi, které vysílá z obytňáku, s nímž vyraz…