Dal jsem si panáka, dva brufeny a šel volit Zemana, líčí zpěvák Ondřej Hejma

02.03.2013 13:32

Bývalý novinář a frontman kapely Žlutý pes Ondřej Hejma je jedním z těch, kteří oplývají obdivem a respektem k dosluhujícímu prezidentovi Václavu Klausovi. Podle hudebníka mají všichni z Klausova odchodu radost, jenže jeho čas teprve přijde. Doteď byl totiž přivázán na řetězu, tvrdí Hejma.

Dal jsem si panáka, dva brufeny a šel volit Zemana, líčí zpěvák Ondřej Hejma
Foto: Martin Kovář
Popisek: Hudebník Ondřej Hejma
reklama

Ondřej Hejma má za to, že se v jeho branži v poslední době něco změnilo. Základ toho je, dle něj, právě v prezidentské volbě, kterou zpěvák označil za jakési vyvrcholení. V případě odchodu Václava Havla všichni truchlili, situace se nesla v takovém bluesovém duchu, míní Hejma. „Když odchází Václav Klaus, zdá se mi, že mají všichni radost. Mám pocit, že někteří to mají zaškrtnuté v deníčku a stříhají metr,“ říká v rozhovoru pro MF Dnes zpěvák.

Hejma zároveň přiznal, že i on má z odchodu prezidenta radost, ale v jiném slova smyslu. Nyní totiž bude mít Klaus volné ruce a „že se do toho pořádně opře“, myslí si hudebník. „Nebude svázaný prezidentským protokolem a bude to zase ten pravý Václav Klaus jako za starých časů,“ dodává člen skupiny Žlutý pes.

V rozhovoru pro MfD bývalý novinář Hejma přiznal, že v obou kolech přímé volby prezidenta volil Miloše Zemana. Vylučovací metodou totiž zjistil, že Zeman je jediný politik, kterého může volit. Svým přátelům, kteří s jeho názorem nesouhlasili, údajně radil, jak volit. „Dáte si panáka, na to dva brufeny, zatnete zuby, zavřete oči a hodíte mu to tam,“ míní Hejma. A tak to taky podle něj bylo.

Kníže pro Hejmu nebyla žádná varianta. Hudebníkovi vadilo především to, že Schwarzenberg nechodil do mediálního prostoru, nenapsal žádnou knihu a jeho názory jsou neznámé. „Ta kampaň, to bylo ideové vzduchoprázdno,“ říká Hejma.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

18:02 Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

ROZHOVOR Vláda nebyla připravena na podzimní vlnu koronaviru, třebaže se vědělo, že přijde. A občané…