Další dvě znásilnění v Rakousku. Popisek pachatele je až „příliš jasný“

09.08.2017 7:02

Rakouská policie má opět napilno. Jako už poněkolikáté od začátku migrační krize, pátrá po muži, který spáchal znásilnění. Jeho popis je opět poměrně výmluvný. Nejedná se o rodilého Rakušana.

Další dvě znásilnění v Rakousku. Popisek pachatele je až „příliš jasný“
Foto: Jan Rychetský
Popisek: O nabíjení mobilů u jedné z restaurací je obrovský zájem

Policisté v Dolním a Horním Rakousku vyhlásila pátrání po pachateli, který má pravděpodobně na svědomí hned dvě znásilnění. Obětí násilných sexuálních choutek neznámého muže se v posledních týdnech staly dvě v podstatě stejně staré ženy. Ačkoli zatím vyšetřovatelé nemají o muži kompletní informace, je zřejmé, že se nejedná o rodilého Rakušana. Pachatel je popisován jako „jižanský typ“, jehož němčina má „neznámý přízvuk“.

Stejným způsobem jsou obvykle v německých a rakouských médiích popisováni migranti ze zemí Blízkého východu ve chvíli, kdy ještě není znám jejich přesný etnický původ. Ke druhému znásilnění došlo v Steyreggu v okrese Urfahr u jezera Pleschinger. Jednačtyřicetiletá žena se dle deníku Kronen Zeitung rozhodla strávit prosluněnou sobotu na zdejší oblíbené nudistické pláži. Zatímco spala, napadl ji výše zmiňovaný muž a sexuální ji zneužil.

Nakonec se ženě podařilo útočníka odstrčit, ale to už bylo bohužel „po všem“. Asi hodinu po incidentu oběť vše nahlásila telefonicky na místní policii. K prvnímu znásilnění, podle policie nejspíš stejným pachatelem, došlo již 23. června. Pro změnu v Dolním Rakousku a jeho obětí se stala čtyřicetiletá žena z okresu Gänserndorf. Nebohou oběť násilník vylákal do lesa po záminkou, že tam někdo potřebuje pomoci.

Když se žena dobrovolně vydala s mužem do lesa v zalesněné oblasti u obce Strasshof an der Nordbahn, muž se na ni bez varování vrhl, srazil ji k zemi a znásilnil ji. Ačkoli od prvního znásilnění již uběhlo šest týdnů, policii se doposud muže nepodařilo vypátrat a on tak mohl před několika dny spáchat další znásilnění. Panují obavy, že v páchání trestné činnosti se sexuálním podtextem bude i nadále pokračovat.

Znásilnění je trestnou činností, která v případě nejenom Rakouska úzce souvisí s migrační vlnou. Letos v březnu policie ve Vídni zveřejnila statistiky, podle kterých došlo v hlavním městě země v loňském roce k 655 případům znásilnění a sexuálního obtěžování. Toto číslo představuje nárůst ve výši 55 % v porovnání s rokem 2015, kdy migrační krize začala. Četné případy znásilnění jsou hlášeny ze všech koutů země a podílí se na nich zejména migranti z Afghánistánu.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kravina, ptákovina, dělejte!“ Babiš na tajném záznamu. Nechcete být Blatným, nechcete

7:27 „Kravina, ptákovina, dělejte!“ Babiš na tajném záznamu. Nechcete být Blatným, nechcete

„Je tady anarchie, opatření se nedodržují. ... A vlastně už ani nevíme, co dělat. .... Mluvili o zák…