Další nakopnutí ministra Blažka kvůli jeho minulosti

31.07.2012 12:26 | Zprávy
autor: jav

Publicista Jan Urban na svém blogu na Aktuálně.cz přináší závažná obvinění ministra spravedlnosti Pavla Blažka. Urban ve svém článku tvrdí, že v roce 2001 Blažek, společně se Zdeňkem Koudelkou, někdejším náměstkem nejvyšší státní zástupkyně Vesecké a svým kolegou ze studií, poškodil zájem státu a jednal proti usnesení vlády.

Další nakopnutí ministra Blažka kvůli jeho minulosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr spravedlnosti Pavel Blažek

Koudelka, v té době poslanec ČSSD, působil rovněž jako neformální poradce ministra zdravotnictví Bohumila Fišera. V roce 2001 si ministerstvo nechalo od dvou znávaných znalců vypracovat posudek ke sporu státu s firmou Diag Human, který měl zjistit možnosti co nejrychlejšího ukončení sporu.

Následně však Koudelka přiměl ministra Fišera, aby firmě DEUP, spojené s Pavlem Blažkem, zadal zpracování dalšího, zcela nepotřebného znaleckého posudku ve věci Diag Human. Přitom tato firma neměla pro zpracování posudku v dané oblasti vůbec žádnou kvalifikaci. Proti tomu se však postavil právní odbor ministerstva zdravotnictví, který namítal, že posudek k této věci již byl zpracován uznávanou znaleckou kanceláří.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Příspěvky z EU na ukrajince

JAK JE MOŽNÉ, ŽE ČR NEDOSTÁVÁ Z EU PŘÍSPĚVKY NA UKRAJINCE TAK JAKO ZÁPAD EVROPY NA IMIGRANTY

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…