Další obvinění v kauze Homolky: Zkorumpovaný tendr na gama nůž

2. 8. 2014 15:33

Dva bývalí členové vedení Nemocnice Na Homolce čelí novým obviněním. Policie je dosud stíhá kvůli údajně zmanipulovanému tendru na digitalizaci chorobopisů, nyní se k tomu přidala obvinění kvůli zakázce na nákup gama nože.

Další obvinění v kauze Homolky: Zkorumpovaný tendr na gama nůž
Foto: Martin Kovář
Popisek: Operace

Bývalý ředitel nemocnice Vladimír Dbalý a jeho náměstek Michal Toběrný tak čelí dalším obviněním. Po kauze údajně zmanipulovaného tendru na digitalizaci chorobopisů si měli podle policistů říci o úplatek u zakázky na nákup Leksellova gama nože. Úplatek měl být několik procent z jeho ceny, která činí 140 milionů korun.

Oba muži jsou obviněni z porušování povinnosti při správě cizího majetku a z přijímání úplatku, potvrdil pro server Aktuálně.cz Dbalého advokát Daniel Telecký.

Tendr na přístroj, který slouží k odstraňování nádorů či k léčbě epilepsie, se uskutečnil v roce 2009. Někteří experti tehdy upozorňovali, že Nemocnice Na Homolce za něj zaplatila o třetinu více, než jak tomu bývá v zahraničí. Dbalý je v současné době kvůli kauze s digitalizací chorobopisů ve vazbě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Husto v ČT: Že za komunistů bylo líp? Neptejte se lidí, oni nic neví, jsou pod vlivem propagandy! padalo. I moderátor koukal

8:06 Husto v ČT: Že za komunistů bylo líp? Neptejte se lidí, oni nic neví, jsou pod vlivem propagandy! padalo. I moderátor koukal

Komunisté v této zemi znovu vítězí, znělo varovně z programu ČT24 v úterý v hlavním vysílacím čase. …