Další personální změna v Dopravním podniku. Rezignoval šéf dozorčí rady

03.10.2012 18:20

Předseda magistrátního výboru pro dopravu Jiří Nouza (TOP 09) ve středu rezignoval na post šéfa dozorčí rady pražského dopravního podniku.

Další personální změna v Dopravním podniku. Rezignoval šéf dozorčí rady
Foto: Hans Štembera
Popisek: Centrální dispečink městské dopravy

Z funkce odstoupil, aby zabránil možným mediálním spekulacím ohledně výběru nového generálního ředitele podniku. Od čtvrtka jej nahradí zastupitel Jiří Pařízek (TOP 09). Novinářům to po jednání rady řekl Nouza. Dopravní podnik je největším městským podnikem.

Nouza uvedl dva důvody odchodu. Jde prý o negativní mediální prezentaci rozhodnutí dozorčí rady, která pod jeho vedením v srpnu odvolala generálního ředitele Vladimíra Liche. Zároveň prý nechce, aby byl výsledek výběrového řízení na nového ředitele v budoucnu kvůli jeho osobě zpochybňován. Nouza nadále zůstává členem dozorčí rady.

"Myslím si, že v této chvíli jsou všechny předpoklady, aby výběrové řízení bylo dokončeno úspěšně. Věřím, že z tak velkého počtu kandidátů vzejde kvalitní ředitel," řekl. Do výběrového řízení se přihlásilo 51 zájemců. Jména kandidátů podnik nezveřejnil.

Bývalý ředitel Vladimír Lich byl v srpnu odvolán na doporučení politiků v dozorčí radě podniku krátce poté, co inicioval podání trestních oznámení kvůli údajně nevýhodným kontraktům dopravního podniku. Dozorčí rada odvolání zdůvodňovala manažerskými pochybeními ohledně vypisování veřejných zakázek, Lich, který byl do čela podniku jmenován na začátku roku bez výběrového řízení, ale výtky odmítl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pas, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman vede džihád proti ČT? Petr Žantovský je ohromen nad argumentací zaměstnance ČT. I nad slovy dalšího novináře, že žijeme ve válce

5:15 Zeman vede džihád proti ČT? Petr Žantovský je ohromen nad argumentací zaměstnance ČT. I nad slovy dalšího novináře, že žijeme ve válce

TÝDEN V MÉDIÍCH Obrovskou porci demagogie vytasil komentátor Vladimír Mertlík při obhajobě akcí Mili…