Další problém Pirátů v Praze: Jejich nového zastupitele evidují Slováci jako bílého koně u řady firem. Dotyčný byl v minulosti dokonce odsouzen

24.10.2018 8:02

Už před několika dny se redakce ParlamentníchListů.cz dozvěděla o velmi zvláštní minulosti pirátského politika, který se jmenuje Ivo Slávka. Tento člověk, původem Slovák, kandidoval do zastupitelstva Prahy 8, kde také uspěl. Piráti si v této městské části připsali osm mandátů při zisku 15,85 procenta.

Další problém Pirátů v Praze: Jejich nového zastupitele evidují Slováci jako bílého koně u řady firem. Dotyčný byl v minulosti dokonce odsouzen
Foto: Hans Štembera
Popisek: Happening Pirátů proti cenzuře a za svobodný internet na Palackého náměstí

Ivo Slávka je evidovaný „ako tzv. biely kôň“ na stránkách Ginn.press. Jedná se o webovky, kde se pravidelně objevují informace o dění na Slovensku, stejně jako se tam nacházejí „údaje z utajovaného interného dokumentu, ktorý vytvorila Finančná správa SR a obsahuje 1227 mien bielych koňov a 3389 firiem v ktorých pôsobia“.

Jako poslední lze vidět jména Krisztián Géczy, Miroslava Henriczyová, Ivan Kerék, Ondrej Balázs či Ladislav Gemeiner.

Mezi osobami, které provozovatelé stránek označili za bílé koně, můžeme najít rovněž pirátského politika Iva Slávku. Toho web spojuje například se společnostmi HERON trade s. r. o., KOBO TRADE, s. r. o., KOMIR s. r. o., Konex, spol. s r. o., LEOR spol. s r. o., NEW VISION s. r. o. nebo SLOVENSKÝ ZVÄZ CHOVATEĽOV PŠTROSOV.

Sami autoři při zveřejnění těchto informací uvedli, že „existuje dôvodné podozrenie, že tento interný dokument viedla Finančná správa bez zákonného opodstatnenia a s týmito informáciami sa živo obchoduje na čiernom trhu. Doteraz nikto nevysvetlil, kto rozhoduje o zápise a výmaze z tejto tabuľky a aké kritéria sú, aby bol niekto označený za bieleho koňa“.

I přesto se ParlamentníListy.cz pokusily zjistit, proč se pirátský zastupitel Slávka na takto citlivých seznamech objevil. Z webu je patrné, že Slávka dostal i pořadové číslo bílého koně: 1017.

„Přibližně v letech 1995 až 2004 jsem podnikal v různých oblastech podnikatelských činností a z tohoto důvodu jsem byl jednatelem a společníkem ve vícero společnostech. Současně v rámci těchto aktivit jsem nabízel i právní služby,“ uvedl Slávka na dotaz naší redakce.

Podotkl rovněž, že „všechny své společnosti jsem nakonec prodal. Změna zápisu v obchodním rejstříku proběhla u všech, kromě jedné (DREVIS, s. r. o.), kde nastal problém s novým majitelem a soud nevykonal změnu zápisu v obchodním rejstříku“.

„Pokoušel jsem se prostřednictvím soudu tuto skutečnost napravit, ale od příslušného soudu jsem nedostal žádné vyjádření. Dále uvádím, že jsem se pokoušel kontaktovat e-mailem vlastníka sporného webu, který v současnosti působí ve Francii, se žádostí o výmaz mých údajů. Na poslední dotazy jsem nedostal žádnou odpověď. Současně jsem se obrátil i na Úrad na ochranu osobných údajov SR o pomoc s výmazem, ale bezúspěšně,“ uzavřel nově zvolený zastupitel Prahy 8.

V srpnu 2018 na pirátském fóru zazněla ještě jedna věta, která je velmi pozoruhodná. Jejím autorem je Ivo Slávka. „V SR jsem byl v minulosti podmíněně odsouzen a trest byl zahlazen. Nemám v SR záznam v rejstříku trestů.“

Autora článku můžete kontaktovat na emailu T.Novy@ParlamentniListy.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Teď vás naštvu! Babiš utřel Jiřího Mádla a Milion chvilek

19:54 Teď vás naštvu! Babiš utřel Jiřího Mádla a Milion chvilek

Premiér Andrej Babiš (ANO) přišel s pravidelnou nedělní zprávou „Čau lidi“ na svém facebookovém prof…