Dáte ruku do ohně za Tomáše Halíka? Ministr Herman a otázky na tělo

19.05.2016 9:48

Především otázky týkající se jeho návštěvy sněmu Sudetoněmeckého landsmanšaftu zodpovídal v posledních hodinách na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). Jedna otázka se ale týkala také vyšetřování kauzy Čapí hnízdo.

Dáte ruku do ohně za Tomáše Halíka? Ministr Herman a otázky na tělo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Daniel Herman

„Kteří politici vám schválili cestu na sněm Sudetoněmeckého landsamanšaftu? Omlouval jste se za svoji osobu a nebo za republiku? Kdo vám dal pověření k omluvě? Nezvažujete položit funkci?“ zajímalo jednoho ze čtenářů. Herman odpověděl, že cesty tohoto typu ministrům vláda neschvaluje. „Mandát k cestě jsem dostal od pana premiéra. Text zdravice jsem si připravoval sám, pokud si jej přečtete, zjistíte, že jsem se nikde neomlouval. Vyjádřil jsem politování nad zločiny proti lidskosti, které jsou nepromlčitelné,“ odpověděl ministr.

Další dotaz směřoval ke knězi Tomáši Halíkovi. „Dáte ruku do ohně za Halíka a jeho konání?“ ptal se čtenář. „Pana prof. Tomáše Halíka si vážím a nepochybuji o jeho vzdělání a erudici,“ reagoval ministr.

Celé znění otázek a odpovědí najdete ZDE

Zahradil je názorově obrácený do minulosti

Čtenář Horák chtěl znát Hermanův názor na reakci, kterou vyvolala jeho účast na sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu u europoslance Jana Zahradila (ODS). „Pana Jana Zahradila znám dlouhá léta a jen stěží hledám témata, na která bychom měli shodný názor. Je to člověk názorově obrácený do minulosti, jehož postoje reprezentují zahraničně-politické trendy, od kterých jsme se již naštěstí odvrátili,“ odpověděl Herman.

Paní Maléřovou zase zajímalo, co se stane, když Babiš dokumenty, které po něm chtějí auditoři, nedodá. „To mu to projde? A vy s tím nemáte problém, podle mě je to podezřelé,“ napsala čtenářka. Herman odpověděl, že si počká na vyšetření celé kauzy. „Do té doby nebudu spekulovat a předjímat,“ dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pedofilie „není nic trestného“. A Havel... Pavel Novotný si oblékl uniformu a překonal vše, co kdy doposud řekl

20:55 Pedofilie „není nic trestného“. A Havel... Pavel Novotný si oblékl uniformu a překonal vše, co kdy doposud řekl

Kvůli obvinění z podněcování k trestnému činu byl dnes starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (OD…