Dávat důchodcům? Fuj. Dávat mladým? Na tohle vsadila opozice

07.11.2019 15:00 | Zprávy

Změna taktiky kvůli tomu, aby mohl být poražen Andrej Babiš (ANO)? Do toho se nyní pustila opozice v čele s ODS a lidovci. Rozhodli se totiž místo programu „antibabiš“ vsadit na sliby v podobě slev a daňových bonusů. Píše o tom server iHNED.cz.

Dávat důchodcům? Fuj. Dávat mladým? Na tohle vsadila opozice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš při rozhovoru pro PL

V uplynulých dnech například ODS v čele s Petrem Fialou představila nápad, kdy by každý čerstvě plnoletý člověk mohl získat možnost měsíc levně cestovat Evropou. „Rozpočet by to stálo maximálně 1,67 miliardy korun. Nejde tedy o závratnou částku,“ poznamenala k tomuto nápadu místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija.

Když se však ohlédneme do minulosti, tak vidíme, že Babišovu vládu právě za 75procentní slevy na jízdné v  tuzemských vlacích a autobusech pro studenty a seniory ODS kritizovala. „Ve světle dosavadní rétoriky ODS tento krok vyznívá spíše jako protimluv, když nyní hlásají něco, proti čemu bojovali. Je navíc otázka, zda je kvůli tomu jejich stávající voliči naopak nepotrestají,“ řekl politolog Miloš Gregor Hospodářským novinám.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vef

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Záchvat aktivity u Fialy. A podraz na STAN. Rakušan už pálí zpět

11:09 Záchvat aktivity u Fialy. A podraz na STAN. Rakušan už pálí zpět

Premiér Petr Fiala opět projevil nečekaně hutnou aktivitu na sociálních sítích. Přišla klasická varo…