Dejte platy na charitu, vyzvalo ANO své dva poslance, kteří vůbec nenastoupili

03.12.2013 20:40 | Zprávy
autor: čtk, mp

Poslanecký klub ANO dnes vyzval své dva bývalé kolegy, aby platy a náhrady, které v souvislosti s poslaneckým mandátem dostanou, věnovali na dobročinné účely. Novinářům to řekl šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek. Exposlanci Jan Sobotka a Miloslav Bačiak nepřijali poslanecký mandát.

Dejte platy na charitu, vyzvalo ANO své dva poslance, kteří vůbec nenastoupili
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

Faltýnek novinářům řekl, že i když se vzdali mandátu, mají podle zákona nárok na odměny. V případě Bačiaka to podle Faltýnka činí zhruba 150.000 korun hrubého, v případě Sobotky asi 70.000 korun hrubého. Sobotka prý už slíbil, že peníze na charitu dá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Grónsko

Postavíte se veřejně za Grónsko? Půjdete proti vládě, která to udělat nechce? Otázkou je, zda by to teda na nás vrhalo dobrý stín, když bude něco jiného činit vláda a něco jiného prezident. Jestli nás pak v zahraničí bude brát vůbec někdo vážně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Podivné chování Nory Fridrichové ve sněmovně budí rozruch

11:27 Podivné chování Nory Fridrichové ve sněmovně budí rozruch

Každého kolemjdoucího poslance Motoristů sobě včera odchytla reportérka Nora Fridrichová, která opět…