Děkuji, ale odcházím na Vysočinu. Tohle měl říct Zeman už v březnu. Dana Drábová se vyjádřila k prezidentským kandidátům

26.08.2017 13:55

Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová v rozhovoru pro server Lidovky.cz říká, že potřebujeme civilnějšího prezidenta a profesor Jiří Drahoš by to prý zvládl dobře. Možná by to zvládli i jiní kandidáti, ale u Miloše Zemana to Drábová vidí jinak. Podle jejího názoru by už znovu kandidovat neměl.

Děkuji, ale odcházím na Vysočinu. Tohle měl říct Zeman už v březnu. Dana Drábová se vyjádřila k prezidentským kandidátům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dana drábová

„Na rovinu řeknu: naivně jsem si myslela, že pan prezident udělá analogii toho, co udělal coby premiér ČR, tedy že odejde na vrcholu... Mým přáním, pokud jsem v tomhle nějaké měla, bylo, aby někdy v březnu, když si na Hrad sezval své přátele, jim řekl: ‚Vidíte, dokázal jsem to. Děkuji, ale odcházím na Vysočinu‘,“ uvedla Drábová.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Dáma je toho názoru, že potřebujeme civilnějšího prezidenta. Na novou hlavu státu už bychom prý neměli hledět tak, jak jsme hleděli na „tatíčka Masaryka“. Jiří Drahoš by onu civilnější roli zvládl dobře. Šéfka úřadu ho zná jako schopného předsedu Akademie věd, který se uměl poprat za navýšení rozpočtu pro Akademii věd. Stejně tak v ní dokázal provést potřebné změny, což dámě ukazuje, že by mohl být i schopným prezidentem. „Pro mne je to velmi vhodný kandidát na prezidenta,“ shrnula dáma.

Celý článek naleznete zde

Pravděpodobně by to zvládli i další kandidáti, třeba Michal Horáček, kterému je Drábová ochotná radit v oblasti energetiky. Tenhle obor považuje za svou lásku a za velmi důležitý pro budoucnost naší země. Proto je ochotná poradit v této oblasti každému člověku, se kterým přiměřeně názorově souzní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Brutální dohoda Babiše a pravice. Obětí Zeman. Vytažen důkaz a natvrdo popsáno

10:52 Brutální dohoda Babiše a pravice. Obětí Zeman. Vytažen důkaz a natvrdo popsáno

Proč Andrej Babiš tak tvrdě vystoupil proti spolupracovníkům Miloše Zemana na Hradě? Europoslanec Iv…