Děláš bordel, nedostaneš dávky? Poslanec ODS předkládá novelu zákona

08.09.2020 17:49 | Zprávy
autor: jma

Poslanec ODS Jan Bauer navrhuje zmírnění projednávané novely, podle které by měli lidé, kteří se opakovaně dopouštějí vážných přestupků, přijít o sociální dávky. Podle Bauera by ale nakonec bylo lepší, aby tito lidé za své přestupky spíše dostávali pokuty. Bauer tak podle svých slov vychází vstříc argumentům vlády, která právě započítávání pravomocně uložených pokut za přestupky prosazovala.

Děláš bordel, nedostaneš dávky? Poslanec ODS předkládá novelu zákona
Foto: ods.cz
Popisek: Poslanec Jan Bauer

„Návrh podávám kolegům k úvaze ve snaze získat co nejširší politickou podporu. Současně vycházím vstříc drtivé většině připomínek vlády. Lidé v Ústeckém kraji nebo na severu Moravy už nestojí o sliby, ale o konkrétní, třeba i dílčí změny. Přestože svůj původní návrh považuji za správný a s většinou argumentů vlády nesouhlasím, rozhodl jsem se vyjít vládě vstříc. Věřím, že teď už se nebude vymlouvat a že společně s kolegy ve výboru i Ministerstvem práce a sociálních věcí nalezneme společnou řeč,“ říká k návrhu Jan Bauer v tiskové zprávě. 

Podle pozměňovacího návrhu prý navíc podle Bauera nebude moci nastat moment, že bude někdo trestán dvakrát. Bude možné krátit jen opakující se dávky, tj. doplatek na bydlení a příspěvek na živobytí, a to jen v případě pokut za vážné přestupky. Na doporučení vlády Bauer taktéž doplnil škálu přestupků o přestupek za porušení povinností stanovených pro zajištění veřejného pořádku obcí v souvislosti s pořádáním, průběhem a ukončením veřejnosti přístupných sportovních a kulturních podniků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …