Demokratický uchazeč o post prezidenta USA Sanders se omluvil Clintonové

20.12.2015 9:21

Demokratický uchazeč o Bílý dům Bernie Sanders se omluvil favoritce souboje o stranickou nominaci Hillary Clintonové za proniknutí do databáze jejích voličů. Učinil tak ve třetí debatě demokratů, kterou ovlivnila páteční aféra, po níž Sanders obvinil vedení Demokratické strany, že v kampani straní Clintonové.

Demokratický uchazeč o post prezidenta USA Sanders se omluvil Clintonové
Foto: timesunion.com
Popisek: Bývalá americká ministryně zahraničí Hillary Clinton

Člen Sandersova volebního týmu se proti pravidlům dostal do databáze obsahující údaje o voličích bývalé ministryně zahraničí, kterou spravuje celostátní výbor Demokratické strany. Sanders v debatě přiznal, že šlo o „špatnou věc“ a Clintonové se omluvil. „Chtěl bych se omluvit svým příznivcům. Tímto způsobem kampaň nevedeme,“ prohlásil vermontský senátor, který nechal zmíněného člena týmu propustit.

Podle Clintonové aféra voliče moc nezajímá

Clintonová vzápětí omluvu přijala a podotkla, že tato záležitost, kterou velmi široce prezentují americká média, voliče patrně až tolik nezajímá. Podobně se v jedné z minulých debat vyjádřila o vlastní aféře s používáním soukromého e-mailu v úřadě ministryně, která na jaře dočasně oslabila její jinak pevnou pozici očekávané finalistky prezidentského souboje.

Podle Sandersova týmu však pochybení jeho spolupracovníka vyneslo na světlo fakt, že řídící výbor demokratů, který by měl být ke kandidátům neutrální, straní Clintonové. Výbor totiž potrestal Sandersův tým dočasným zablokováním přístupu k informacím o voličích, který je pro vedení volební kampaně zásadní. Sanders kvůli tomu výbor zažaloval.

Demokratické televizní debaty jsou v době, kdy mají nižší sledovanost

Jeho mluvčí zároveň podotkl, že demokratické televizní debaty výbor pořádá zásadně v sobotu večer, kdy mají výrazně nižší sledovanost než ve všední dny. To podle něho nahrává Clintonové, která na rozdíl od protikandidátů nepotřebuje získávat na svou stranu voliče. Mluvčí někdejší první dámy toto tvrzení označil za nesmysl.

Tématy probíhající televizní debaty jsou kromě zmíněné aféry zejména bezpečnost a terorismus. Kromě Sanderse a Clintonové se jí účastní rovněž někdejší guvernér Marylandu Martin O´Malley.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura bije na poplach: Agresivní muslimský migrant v Praze volal Allah Akbar. Hamáček lže, že nejsou mezi námi!

11:55 Okamura bije na poplach: Agresivní muslimský migrant v Praze volal Allah Akbar. Hamáček lže, že nejsou mezi námi!

O agresivním muslimském migrantovi a kriminálníkovi, jenž ve čtvrtek křičel v Praze na veřejnosti dě…