Den před summitem v Minsku zahájily stovky ruských vojáků manévry u hranic s Ukrajinou

10.02.2015 10:43

Měsíc mají trvat manévry, jichž se účastní stovky ruských vojáků v oblastech sousedících s Ukrajinou. Informovala o tom agentura Reuters. Vojenské cvičení je zajímavě načasováno. Začíná totiž pouhý den před plánovaným summitem o ukrajinské krizi v běloruské metropoli Minsku.

Den před summitem v Minsku zahájily stovky ruských vojáků manévry u hranic s Ukrajinou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ruská vlajka
reklama

Podle separatistů je už město Debalceve obklíčeno

Na východě Ukrajiny se dál bojuje především u města Debalceve, o němž proruští separatisté tvrdí, že ho již zcela obklíčili. Za posledních 24 hodin bylo při střetech zabito dalších sedm ukrajinských vojáků a dva civilisté.

V ruském Jižním vojenském okruhu, jehož části přiléhají k Ukrajině, se do nového vojenského cvičení zapojilo na 2000 příslušníků ruských průzkumných jednotek. Podle ruských úřadů, citovaných agenturou Interfax, by cvičení mělo trvat měsíc.

Manévry probíhají i na Krymu

Dalších více než 600 členů ruských pobřežních jednotek se podle velení ruské Černomořské flotily ode dneška účastní manévrů na Krymu, který Rusko loni v březnu anektovalo.

V Minsku se mají ve středu sejít vůdci Ukrajiny, Ruska, Francie a Německa k jednáním o ukončení bojů na východní Ukrajině. Summit dnes budou v hlavním městě Běloruska připravovat vysocí diplomaté zmíněných zemí. Projednat chtějí zejména stažení těžkých zbraní od linie fronty, kontrolu ukrajinsko-ruské hranice a budoucí správní status povstaleckých území v Doněcké a Luhanské oblasti.

Mrtvé hlásí ukrajinská armáda i povstalci ovládaný Doněck

Ukrajinská armáda uvedla, že nejintenzivnější boje svádějí její vojáci u východoukrajinského města Debalceve. Za uplynulý den padlo sedm vojáků a 23 jich utrpělo zranění. "V noci z 9. na 10. února jsme zaznamenali nárůst útoků na ukrajinské pozice," sdělil armádní mluvčí.

Civilní ztráty znovu hlásí ostřelované město Doněck, které je v rukou rebelů. Podle místní radnice zde od úterý zahynuli dva civilisté a dalších 12 bylo zraněno.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nechci být krutý, ale co tohle je?“ Smích Babiše, pláč Fialy. Stala se vážná věc

15:46 „Nechci být krutý, ale co tohle je?“ Smích Babiše, pláč Fialy. Stala se vážná věc

Náznak budoucí spolupráce ODS s hnutím ANO, nebo pouhé splnění programového bodu? Občanští demokraté…