Deník zjistil plat premiérovy pravé ruky Nagyové: 273 tisíc hrubého za březen

17.01.2012 9:49

Ačkoli se Úřad vlády snažil utajit platy svých zaměstnanců, na veřejnost pronikla informace o příjmu jeho nejdůležitějšího úředníka, pravé ruky premiéra Petra Nečase Jany Nagyové, která bere pohádkové odměny.

Deník zjistil plat premiérovy pravé ruky Nagyové: 273 tisíc hrubého za březen
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Nečas
reklama

Deník Insider zveřejnil výplatní lístky Nagyové. Loňský leden podle nich například inkasovala k základnímu platu mimořádnou odměnu sto tisíc korun. V březnu téhož roku dokonce 190 tisíc.

"Konkrétně ve zmiňovaném březnu inkasovala k základnímu platu 33 590 korun ještě odměnu ve výši 190 tisíc korun. K tomu je třeba připočíst ještě 49 600 na příplatcích. Sečteno podtrženo: za březen poslal Úřad vlády Jana Nagyové na účet 190 tisíc korun.V hrubé mzdě to dělalo 273 tisíc korun," píše konkrétně Insider.

Oficiálně se funkce Nagyové jmenuje vrchní ředitelka Sekce kabinetu předsedy vlády. Případ jejího příjmu patří do poměrně běžné praxe financování úředníků - platově sice spadá pod "tabulkový" režim (bere asi 30 tisíc korun), ale kvůli odměnám je její příjem výrazně vyšší. Pro srovnání sám předseda vlády má měsíční plat bez náhrad 150 400 korun a například prezident bere 186 700 korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„A dost! Přestaňte tohle posílat!“ Reakce fanoušků z budoucí vlády STANu a Pirátů vyprovokovaly oficiální místa. Stačil jeden obrázek a stovky hnusných zpráv. Tady jsou

4:46 „A dost! Přestaňte tohle posílat!“ Reakce fanoušků z budoucí vlády STANu a Pirátů vyprovokovaly oficiální místa. Stačil jeden obrázek a stovky hnusných zpráv. Tady jsou

Když se politiků zeptáte, koho by si v příští vládě uměli představit na postu ministra zahraničí, šk…