Deníky komentují sobotní protivládní demonstraci. Bez úspor to prý nejde

23.04.2012 6:03 | Zprávy
autor: čtk, mp

Sobotní protivládní protest, který byl podle odborářského lídra Jaroslava Zavadila největší od roku 1989, vypovídá o tom, že vláda něco dělá dobře - opravdu koná a dotýká se skutečně citlivých míst, píšou dnešní Lidové noviny (LN). Ale fakt, že vláda něco dělá dobře, ještě neznamená, že to celé dělá dobře. Je to zdánlivě drobná nuance, ale na ní teď bude podle listu záležet víc než třeba ještě v zimě.

Deníky komentují sobotní protivládní demonstraci. Bez úspor to prý nejde
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Do Prahy přijely tisíce protestujících za odstoupení vlády

"Sledujeme souběh dvou trendů, mezi nimiž není příčinná souvislost. Předem se dalo spočítat, že úsporné reformy sníží skóre vlády. Ale věděl někdo předem, že právě do toho přijdou aféry s odposlechy a rozpadem Věcí veřejných? Ne, a přece sledujeme to, čemu se říká synergie," konstatuje komentátor LN. Za normálních okolností by na sebe vláda měla být pyšná: dostat na Václavské náměstí 100.000 lidí je jistě z jejího pohledu velmi slušný výkon, potvrzující aspoň některým jejím členům, že jdou správnou cestou, píšou dnešní Hospodářské noviny (HN).

Protestovali i zabezpečení pracovníci Škodovky. Proč?

"Jenže tady v kontrastu s rozhněvanými demonstranty stojí zvláště rozklepaná sestava, která pravidelně a dobrovolně pokládá moc na zem a vypadá, že konečně čeká na někoho, kdo ji z toho utrpení pomůže," míní komentátor HN. Demonstrace síly odborů, které se staly zjevně politickou silou, podle něj ovšem nese jistou komplikaci i pro sociální demokraty. Jejich šéf Bohuslav Sobotka totiž už sám ví, že cenu, kterou budou odboráři za spojenectví žádat, nebude schopen jako premiér zaplatit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

10:30 „Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

Hrad dnes oznámil, že prezident Petr Pavel podává kvůli údajné nesoučinnosti vlády v otázce summitu …