Děti si dělají legraci ze Zemana, poznamenává Ukrajinka

24.02.2016 10:00

Novinářka Olena Kagui, původem Ukrajinka, která loni po dvaceti letech získala české občanství, poskytla rozhovor pro Lidovky.cz. Uvedla, že nemůže souhlasit například s výroky prezidenta Miloše Zemana. Také řekla, že se jí nelíbí, že mnoho lidí je přesvědčeno, že nemají žádnou moc vůči své vládě. „A mnoho Čechů taky tvrdí, že nechodí volit, protože jejich hlas stejně nic nezmění,“ dodala.

Děti si dělají legraci ze Zemana, poznamenává Ukrajinka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Fotokoláž.

Podle názoru Kagui jsou Češi opravdu přívětiví lidé, kteří rádi svou kulturu sdílejí s ostatními. Jsou tu však dle jejího mínění i rasisté, kteří nemají problém vám to dát najevo. „Ale to existuje asi po celém světě. Vadí mi také, že ne všude akceptují platební karty nebo že zaměstnanci cizinecké policie a imigračního oddělení nemluví anglicky,“ řekla. 

Původní text ZDE.

„Češi mají velký respekt ke starším lidem a své děti vychovávají jako osobnosti již od útlého věku. Není nezvyklé vidět matku nastupující s dítětem a psem do tramvaje, kdy má psa v náručí a 4 až 5leté dítě bojuje se schody. Češi také dodržují fronty a omluví se vám i za to, že se o vás lehce otřeli. Jsou velice zdvořilí. Často ale také pomlouvají anglicky hovořící, o kterých si myslí, že jim nerozumí. K lidem, kteří se podle jejich měřítek chovají neslušně, dokážou být taky velice přísní,“ uvedla také k Čechům. Český humor se podle ní může zdát vulgárnější a hodně sexistický než ve východních zemích. „Ale to je přesně tím, že tady je společnost mnohem otevřenější,“ sdělila.

„Nelíbí se mi, že mnoho lidí je přesvědčeno, že nemají žádnou moc vůči své vládě a mnoho Čechů taky tvrdí, že nechodí volit, protože jejich hlas stejně nic nezmění. Přitom kolem nich běhají jejich děti, které si dělají legraci ze Zemana, jak pije Becherovku, a Klause, co krade pera. Když budou rodiče učit své děti o politice, budou třeba již další generaci o něco pozitivnější a nebudou si jen dělat legraci ze špatných politiků a překonají názor, že s lidmi, kteří jim vládnou, nemohou nic dělat. Za tyhle nálady viním hlavně komunismus, který v lidech zakořenil nedůvěru v demokracii, ale věřím, že přišel čas to změnit,“ uzavřela novinářka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„V tichosti, ‚daleko od hlučícího davu‘, za zády veřejnosti.“ Návrat povinných kvót na uprchlíky. Petr Žantovský varuje před tím, co zůstalo téměř bez povšimnutí

9:18 „V tichosti, ‚daleko od hlučícího davu‘, za zády veřejnosti.“ Návrat povinných kvót na uprchlíky. Petr Žantovský varuje před tím, co zůstalo téměř bez povšimnutí

TÝDEN V MÉDIÍCH Tesat do mramoru by se měla zpráva Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, v níž s…