Dětinská část populace, smějící se bestie. To je na ztrátu občanky! Novinář se neudržel. Rána „antirouškařům“

07.11.2020 9:56 | Zprávy
autor: nab

Epidemie v Česku se snižuje pomalu – opatření se povlečou, dokud nezačne být v jejich dodržování důsledná i ta část obyvatel, která je dosud obchází. „Dětinská část populace disciplínu odmítá, taktika smějících se bestií proti covidu ale nevychází,“ píše komentátor Lidových novin Martin Zvěřina. A nabádá spoluobčany ke změně chování, které je u některých „na ztrátu občanského průkazu“.

Dětinská část populace, smějící se bestie. To je na ztrátu občanky! Novinář se neudržel. Rána „antirouškařům“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rouška na obličej, ilustrační foto

Předstírání některých z nás, že covid neexistuje, má jediný výsledek – i po zavření škol, divadel, koncertních sálů, sportovišť, některých obchodů, restaurací a hospod se mezi námi virus šíří velmi mohutně. „Denní přírůstky jsou stále vysoké a podíl pozitivně testovaných též. K nějakému masivnějšímu jásání není důvod,“ dodává komentátor.

„Pokud budeme kašlat na hygienická opatření v podobné míře, jako to děláme doposud, můžeme s jistotou predikovat, že v tomhle ‚skorouzavřeném‘ režimu zůstaneme určitě do Vánoc,“ zdůrazňuje Zvěřina.

Nemocnice si jen tak neoddychnou a počty zemřelých nepočnou strmě klesat, pokud nezměníme své chování a ve větší míře se nezkázníme, a nečeká nás příjemný konec roku. Jistá míra bezmoci byla podle Zvěřiny vidět i na páteční tiskovce, kde ministr zdravotnictví naléhavě prosil firmy, aby přešly na home office.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

4:46 „Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

Jak to dopadá, když se má omluvit za nepravdivé nařčení neziskovka vedená Václavem Moravcem? Takovou…