Dienstbier: Bylo pro mě normální, když byla každou chvilku jiná nevlastní maminka

25.01.2014 12:59

Čtyřiačtyřicetiletý Jiří Dienstbier je nepochybně jedním z nejhlasitějších kritiků prezidenta Miloše Zemana. Jejich vzájemná nevraživost podle LN vznikla už v roce 1997, kdy Dienstbier vstupoval do ČSSD, a plně se projevila v přímých prezidentských volbách, ve kterých budoucí ministr rovněž kandidoval. Dienstbier je zastáncem práva homosexuálních párů na adopci.

Dienstbier: Bylo pro mě normální, když byla každou chvilku jiná nevlastní maminka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dienstbier
reklama

Chtěl být prezidentem, myslel si i na post ministra spravedlnosti a pro tentokrát vrcholí jeho kariéra ve vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD) v pozici ministra pro legislativní radu vlády, lidská práva a rovné příležitosti.

LN se zabývají právě tím, že lidská práva bude hájit Zemanův odpůrce a kritik a připomínají Dienstbierovy kroky poté, co v prezidentské volbě skončil na čtvrtém místě. To totiž odmítl bývalého předsedu ČSSD Miloše Zemana podpořit v soutěži s Karlem Schwarzenbergem, a dokonce jej před závěrečným kolem pohanil, když prohlásil, že Zeman je napojen na „pražské mafiánské prostředí“, rozbíjí ČSSD a bude v tom pokračovat.

LN vykreslují sociálního demokrata Jiřího Dienstbiera jako usměvavého člověka a připomínají i jeho otce, disidenta Jiřího Dienstbiera staršího. „Táta byl vždycky veselý! Měl dobrou náladu i ve vězení,“ zavzpomínal syn na svého otce. „Pro mě bylo v zásadě normální, když byla každou chvilku jiná nevlastní maminka,“ říká s úsměvem Dienstbier na adresu svého otce. Sám je velice tolerantní a prosazuje například právo na adopci i pro homosexuální páry.

On sám žije dvacet let s partnerkou Jaroslavou Tomášovou, a to aniž by se vzali, a mají spolu dospělého syna. „Víme, že o kvalitě vztahu sňatek nic nevypovídá, když se nakonec každé druhé manželství rozvede,“ míní Dienstbier.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Špína se valí už i s konkrétními jmény. Poslanec Kolovratník a jeho praktiky v Pardubickém kraji poprvé veřejně

5:40 Špína se valí už i s konkrétními jmény. Poslanec Kolovratník a jeho praktiky v Pardubickém kraji poprvé veřejně

Není to tak dávno, co po čtyřech letech opustil hnutí ANO. Starosta města Chrast Vojtěch Krňanský pr…