Dienstbier: Bylo pro mě normální, když byla každou chvilku jiná nevlastní maminka

25.01.2014 12:59

Čtyřiačtyřicetiletý Jiří Dienstbier je nepochybně jedním z nejhlasitějších kritiků prezidenta Miloše Zemana. Jejich vzájemná nevraživost podle LN vznikla už v roce 1997, kdy Dienstbier vstupoval do ČSSD, a plně se projevila v přímých prezidentských volbách, ve kterých budoucí ministr rovněž kandidoval. Dienstbier je zastáncem práva homosexuálních párů na adopci.

Dienstbier: Bylo pro mě normální, když byla každou chvilku jiná nevlastní maminka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dienstbier

Chtěl být prezidentem, myslel si i na post ministra spravedlnosti a pro tentokrát vrcholí jeho kariéra ve vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD) v pozici ministra pro legislativní radu vlády, lidská práva a rovné příležitosti.

LN se zabývají právě tím, že lidská práva bude hájit Zemanův odpůrce a kritik a připomínají Dienstbierovy kroky poté, co v prezidentské volbě skončil na čtvrtém místě. To totiž odmítl bývalého předsedu ČSSD Miloše Zemana podpořit v soutěži s Karlem Schwarzenbergem, a dokonce jej před závěrečným kolem pohanil, když prohlásil, že Zeman je napojen na „pražské mafiánské prostředí“, rozbíjí ČSSD a bude v tom pokračovat.

LN vykreslují sociálního demokrata Jiřího Dienstbiera jako usměvavého člověka a připomínají i jeho otce, disidenta Jiřího Dienstbiera staršího. „Táta byl vždycky veselý! Měl dobrou náladu i ve vězení,“ zavzpomínal syn na svého otce. „Pro mě bylo v zásadě normální, když byla každou chvilku jiná nevlastní maminka,“ říká s úsměvem Dienstbier na adresu svého otce. Sám je velice tolerantní a prosazuje například právo na adopci i pro homosexuální páry.

On sám žije dvacet let s partnerkou Jaroslavou Tomášovou, a to aniž by se vzali, a mají spolu dospělého syna. „Víme, že o kvalitě vztahu sňatek nic nevypovídá, když se nakonec každé druhé manželství rozvede,“ míní Dienstbier.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jsme všichni blbci? S Jaromírem Soukupem je to úplně jinak. Nejde do politiky, má ďábelský nápad, objevilo se

21:26 Jsme všichni blbci? S Jaromírem Soukupem je to úplně jinak. Nejde do politiky, má ďábelský nápad, objevilo se

Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup před pár dny oznámil, že se vrhá do politiky. Řada kom…