Dienstbier chce deset miliard na romská ghetta

29.11.2015 19:58

Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) hodlá zakročit proti narůstání počtu ghett v České republice. Ve zmíněném „boji“ mu má pomoci deset miliard korun, které vláda poskytne krizovým regionům. Informoval o tom server ihned.cz.

Dienstbier chce deset miliard na romská ghetta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr Jiří Dienstbier
reklama

„Polovinu českých Romů se dosud nepodařilo začlenit do společnosti. Za posledních deset let se v zemi zdvojnásobil počet ghett. Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) teď plánuje poslat do vyloučených lokalit až 10 miliard z evropských fondů. O pomoc s bydlením, prací nebo vzděláváním chudých se v průběhu pětiletého období bude moci přihlásit 70 obcí,“ píše server.

Ministr má také za to, že děti z nepřizpůsobivých rodin je třeba řádně vzdělat, aby v Česku nevyrostla další problematická generace. Ředitel Agentury pro sociální začleňování Radek Jiránek dodává, že velmi pomůže, pokud budou mít lidé v problematických lokalitách práci. Na místě je nabídnout pracovní místa např. v sociální oblasti.

Spolupráce Agentury pro sociální začleňování s městy a obcemi se pozitivně projevila např. v Kadani, Štětí či Velkých Hamrech. Policii zde pomáhají asistenti prevence kriminality a chudší spoluobčané bydlí v sociálních bytech. O pomoc už žádají i větší města, např. Brno a Ostrava.

Počet ghett v posledních letech v České republice významně narostl a sám ministr Dienstbier si je vědom, že jejich postupné odstranění, nebo lépe řečeno začlenění, potrvá celé roky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

14:35 Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

Publicista Alexandr Vojta se obrátil na vládu Andreje Babiše (ANO) a navrhl jí, kde najít peníze na …