Diktátor? Jděte. Maďaři Orbána milují, nová čísla

10.05.2019 12:12

Z volebního průzkumu očekávaných výsledků eurovoleb v Maďarsku dle stránky Europe Elects vyplývá, že strana Fidesz premiéra Viktora Orbána posiluje a v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu by mohla obhájit nadpoloviční zisk s 52 procenty hlasů. Maďarský Fidesz je v Evropském parlamentu zastoupen ve vůbec největší frakci EPP, v níž jsou z českých stran i strany TOP 09 a KDU-ČSL.

Diktátor? Jděte. Maďaři Orbána milují, nová čísla
Foto: EPP
Popisek: Viktor Orbán

Anketa

Jaký máte vztah k německému národu?

13%
68%
hlasovalo: 13080 lidí
Podle nového průzkumu má mít strana Fidesz maďarského premiéra Viktora Orbána velmi početnou volební převahu v nadcházejících eurovolbách, do nichž kandidují za frakci Evropská lidová strana (EPP). Získala by až nadpolovičních 52 procent hlasů.

Na druhé příčce se v průzkumu umístila Maďarská socialistická strana se šestnácti procenty a třetí skončilo Hnutí za lepší Maďarsko (Jobbik) s patnácti procentním ziskem. Z průzkumu vyplývají oproti loňskému roku rostoucí tendence u všech velkých maďarských politických stran. Nejvíce se pak propadli maďarští Zelení, kteří jsou na čtvrtém místě, a to ze sedmi na současná čtyři procenta.

Průzkumu se zúčastnilo 1010 respondentů a přinesla jej evropská volební agregační stránka Europe Elects. Průzkum probíhal mezi 17. a 23. dubnem.

Fotogalerie: - Příjezd Viktora Orbána

Příjezd maďarského premiéra Viktora Orbána
Příjezd maďarského premiéra Viktora Orbána ke Kram...
Protest při příjezdu maďarského premiéra Viktora O...
Protest při příjezdu maďarského premiéra Viktora O...
Protest při příjezdu maďarského premiéra Viktora O...
Před příjezdem maďarského premiéra Viktora Orbána ...

Maďarská občanská unie (Fidesz) od svého vítězství ve volbách v roce 2010 disponuje v maďarském parlamentu absolutní většinou a za pomoci dlouhodobě koaliční Křesťanskodemokratické lidové strany (KDNP) disponuje i většinou ústavní. Jejím předsedou je od roku 2003 současný maďarský premiér Viktor Orbán.

Fidesz v Evropském parlamentu lobbuje za Evropskou lidovou stranu (EPP) vyznávající křesťanskodemokratickou a liberálně konzervativní ideologii, jež je i současnou největší politickou skupinou v Evropském parlamentu. Z českých stran je členem EPP i TOP 09 a KDU-ČSL.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: rak

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kmenta: Zemanovy tajné peníze. On je jednoduchej, kouří, pije a říká bonmoty. Ale jeho okolí... Ať máme někoho jako Čaputová a on se tím užírá do 100 let

10:04 Kmenta: Zemanovy tajné peníze. On je jednoduchej, kouří, pije a říká bonmoty. Ale jeho okolí... Ať máme někoho jako Čaputová a on se tím užírá do 100 let

Investigativní novinář Jaroslav Kmenta napsal knihu Rudý Zeman. Obrázek na obálce čtenáře utvrdí, že…