Díky e–aukcím šetří i církev

21.03.2012 14:02

Biskupství královéhradecké nyní ušetří dalších 1,5 milionu, a to díky modernímu nástroji, který spravuje efektivně veřejné finance, e-aukci. V únoru takto soutěžili zemní plyn, v březnu přišla na řadu elektřina, a opět úspěšně.

Díky e–aukcím šetří i církev
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze - ilustrační foto
reklama

Už koncem února se podařilo biskupství královéhradeckému snížit cenu zemního plynu v elektronické aukci z původních sedmi na 4,5 milionu korun. Biskupství tak ušetřilo téměř 2,5 milionu korun.

Příklad si vzali z biskupství ostravsko-opavského, které už vloni využilo systém elektronických aukcí CENTREs na snížení nákladů elektřiny a zemního plynu.

Skoro čtvrtina ceny za elektřinu dolů

Biskupství královéhradecké se po dobrých zkušenostech rozhodlo řešit stejným způsobem pro své farnosti i zakázku na dodávky elektrické energie. A dosáhlo tak dalšího úspěchu.

Dodavatelé, kteří soutěžili v on-line aukční síni, bojovali o zakázku v původní hodnotě 6,5 milionu. Vítězný dodavatel snížil cenu o 1,5 milionu, tedy o 24 procent. Biskupství a jeho farnosti tak opět ušetří.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

17:38 Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

Prezidentu Václavu Klausovi se nechce věřit, že máme tak hloupou politickou elitu, že by byla ochotn…