Diletanti. Přímá zkušenost politika s tím, jak pracují lovci demagogů

19. 8. 2019 17:15

Server Demagog.cz často poslance a bývalého předsedu KDU-ČSL Pavla Bělobrádka chválí, že v politických debatách mluví pravdu. Bělobrádek je i přesto k práci serveru velmi kritický. Stěžuje si, že se Demagog.cz změnil v ošklivou napodobeninu sebe sama.

Diletanti. Přímá zkušenost politika s tím, jak pracují lovci demagogů
Foto: pixabay.com
Popisek: Pravda a lež - ilustrační foto
reklama

Publicista Matyáš Zrno nenechal nit suchou na serveru Demagog.cz. V textu pro Info.cz zdůraznil, že původně bohulibý záměr se změnil v karikaturu sebe sama. Vždyť se stačí podívat, jak kriticky se staví např. k výrokům poslance ODS Marka Bendy a jak shovívavý je ke slovům senátora Jiřího Drahoše.

„Mám tam v Brazílii, v Argentině, v Chile řadu přátel a ti se mě ptali už mnohokrát, proč český prezident v posledních čtyřech letech tohle teritorium zanedbává,“ pravil veřejně Jiří Drahoš. Ale pokud by snad někdo čekal, že ověřovatelé z Demagog.cz vyrazí do Jižní Ameriky a budou hledat Drahošovy přátele, aby se optali, zda je opravdu tak udivuje Zemanova dlouhodobá nepřítomnost na tomto kontinentu, byl by zklamán. Lidé od Demagogu konstatovali, že Drahoš řekl pravdu, protože Zeman byl v této oblasti jen jednou.


„To k Marku Bendovi nebyli strážci pravdy tak laskaví. Výrok – ‚Nejhorší ústavu mají Spojené státy, akorát jim funguje 200 let se 17 dodatky, a Velká Británie, která nemá žádnou‘ – hodnotili jako NEPRAVDA. Od ratifikace ústavy už totiž uběhlo 231 let, dodatků je 27 a v případě Velké Británie se prý jedná o ‚typ nekodifikované ústavy‘. Ano, tím se skutečně zcela mění smysl Bendova výroku...“ doplnil sarkasticky Zrno.

Kdyby server hodnotil první novoroční projev Václava Havla coby prezidenta, pravděpodobně by napsal, že Havel kupil lež na lež.

„‚Země, která mohla být kdysi hrdá na vzdělanost svého lidu, vydává na vzdělání tak málo, že je dnes na dvaasedmdesátém místě na světě.‘ NEPRAVDA, má to být 71. místo! ‚Zkazili jsme si půdu, řeky i lesy, jež nám naši předkové odkázali, a máme dnes nejhorší životní prostředí v celé Evropě.‘ NEPRAVDA, Sovětský svaz na tom byl ještě hůř,“ podotkl Zrno.

Bývalý předseda lidovců Pavel Bělobrádek se také ozval. A ani on nenechal na serveru Demagog.cz nit suchou. Demagog.cz sice o Bělobrádkovi tvrdí, že patří k nejpravdomluvnějším politikům, ale poslanec vůči serveru ani tak nešetří ostrými slovy.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

„Jako nepravdu mně označili výrok, že jsem čyři roky spolupracoval s J. Drahošem. Metodicky vadně napsali, že pokud myslím dobu, kdy byl předsedou AV ČR a já byl ve vládě, tak to byly jen tři roky. Přitom jsem netvrdil, že myslím toto období! Navíc jsem s ním spolupracoval, i když nebyl předseda AV – byl mým poradcem! A spolupracoval jsem s ním i po svém odchodu z vlády. A takový případ jejich NEPRAVDY o mně není první. Diletanti. A to píšu přesto, že jsem v pravdivosti výroků podle nich na druhém místě,“ rozčílil se Bělobrádek na sociální síti Facebook.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sakra, paní Čáslavská, a co jste udělala Vy? Zeman rozsekl Moravcovu show, Svěrák jen koukal

11:00 Sakra, paní Čáslavská, a co jste udělala Vy? Zeman rozsekl Moravcovu show, Svěrák jen koukal

VZPOMÍNKY A PERLY V roce 2013 se Miloš Zeman přesunul z role „důchodce z Vysočiny“ do role prezident…