Dirigentu Bělohlávkovi udělí královna Alžběta II. Řád britského impéria

22.03.2012 19:48 | Zprávy
autor: tan

Britské velvyslanectví v Česku oznámilo, že dirigentu Jiřímu Bělohlávkovi bude udělen prestižní Řád britského impéria za jeho zásluhy v oblasti hudby. Známý dirigent tak získá od královny Alžběty II. čestný titul “Komandér Řádu britského impéria” spojený s možností užívat zkratku CBE za jménem.

Dirigentu Bělohlávkovi udělí královna Alžběta II. Řád britského impéria
Foto: Clive Barda
Popisek: Dirigent Jiří Bělohlávek

V současné době působí Jiří Bělohlávek jako šéfdirigent londýnského BBC Symphony Orchestra, se kterým vystoupí v květnu tohoto roku na Pražském jaru. Byl rovněž jmenován šéfdirigentem České filharmonie, funkce se ujme v roce 2012, a bude tak profesně opět působit v Česku.

“Jsem šťastný a velmi hrdý na to, že byla takto oceněna má práce,” komentoval získaní Řádu Britského imperia Jiří Bělohlávek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Politická kultura

I mě se čím dál víc příčí. Stejně, jako se mi příčí to, jak politici pohrdáte těmi, co mají odlišný názor a urážíte je. Netvrdím, že vy, ale třeba politici z ODS a STAN to dělají. A nevšimla jsem si, že byste se proti tomu ohradila. Proč? A jak tedy přesně chcete změnit politickou kulturu? Kristýna

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Macinka se po sérii „vylomenin“ právě dočkal odměny

12:54 Macinka se po sérii „vylomenin“ právě dočkal odměny

Čtení výtisku Rudého práva při projevu prezidenta, ironická poznámka na stejné téma, dobírání si nov…