Diváci u debaty na Nově usínali. Mikuláš Minář už chystá na sobotu oslavu

26.01.2023 22:58

Nejhnusnější kampaň a nejnudnější debata v historii. Televize Nova ve čtvrtek večer odvysílala druhou prezidentskou debatu moderovanou Reyem Korantengem, který i napodruhé sklízí za svůj výkon „uspávače hadů“ ostrou kritiku.

Diváci u debaty na Nově usínali. Mikuláš Minář už chystá na sobotu oslavu
Foto: Scren TN.cz
Popisek: Andrej Babiš v poslední prezidentské debatě na TV Nova

Poslední rozhodující televizní duel dvou prezidentských kandidátů, Andreje Babiše a Petra Pavla, který si vzala pod svá křídla televize Nova, se podle reakcí diváků opět příliš nepodařil a moderátor Rey Koranteng se ze svého slabého moderátorského výkonu z debaty z 12. ledna příliš nepoučil.

Debata podle kritických ohlasů byla pomalá a nudná. Jako by se zdálo, že moderátor Koranteng vyhověl požadavku Petra Pavla, který ještě před samotným začátkem debaty na svém twitteru a později i přímo ve studiu televize požádal o „klidnou debatu“. „Jdeme na to, poslední televizní debata. Řádně a v klidu. Držte palce a přijďte zítra volit,“ napsal těsně před začátkem pořadu generál.

„Zajímalo by mě, kdo z běžných diváků Novy ještě nepřepnul,“ poznamenal v průběhu prezidentské debaty moderátor Čestmír Strakatý.

 

 

Na účet Novy vtipkoval pak novinář Alexandr Mitrofanov: „Už jsem na to přišel, ta debata na Nově je soutěž diváků. Kdo neusne, bude mu zaslána klíčenka,“ vtipkoval.

 

 

„A proč je teď na Nově Kalendárium?“ přirovnal novinář Vojtěch Gibiš debatu na Nově k pořadu České televize.

 

 

Podobné přirovnání k nudným pořadům České televize přidal i falešný účet vydávající se za Jie-Ťien minga. „Tahle debata je tak nudná, že měla běžet na ČT3.“

¨

 

Zřejmě o to hůř debata na Nově působila při skutečnosti, že CNN Prima NEWS odvysílala ve středu velmi povedený prezidentský duel. Jeho moderátorka Terezie Tománková za svou pevnost, profesionalitu a objektivitu sklízela obdiv a potlesk ze všech stran.

To ve své reakci vzpomněl novinář Petr Kolář, který poukázal i na to, že finalistům docházejí síly. „Debata na Nově je po té na CNN Prima NEWS, asi jako když se po Lize mistrů díváte na zápas Mol Cupu Příbram – Střížkov. Navíc s velmi unavenými mančafty. A nechtěl bych slyšet ty hrůzy, co by volali fanoušci na rozhodčího...,“ poznamenal.

Velké výhrady měl i Jindřich Šídlo jakožto účastník debaty. „Prezidentská debata jako slow TV,“ napsal, že debata byla táhlá.

 

 

O nudnosti v souvislosti s moderováním Korantenga se rozepsala i moderátorka Marie Bastlová, podle níž navíc pokládané otázky nahrávaly Babišovi. „Debata je strašně nudná! I přesto ale nejde nevidět, že drtivá většina témat zatím jasně nahrává Andreji Babišovi…,“ komentovala novinářka debatu v jejím průběhu.

 

 

Celé to pak podtrhlo vyjádření někdejšího předsedy Milionu chvilek Mikuláše Mináře, který konstatoval: „Nejhnusnější kampaň a nejnudnější debata v historii jsou za námi. Tak zítra volby, pozítří generál Petr Pavel na Hrad a potom pořádně dlouhá oslava!“

 

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Demokracie

Přijde vám demokratické někoho vyloučit ze strany a rozhodovat o tom bez toho, aniž by byl dotyčný na jednání pozván a měl možnost se hájit? A opravdu si myslíte, že to jak se vyjadřuje Svoboda je důvod, proč vám klesají preference? Já teda nevím, ale mě jste zklamali tím, jak nás necháváte na holi...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Debakl Nerudové. „Nemá na to. Ještě že není prezidentka.“ Po debatě se jedna hvězda rozjela

20:25 Debakl Nerudové. „Nemá na to. Ještě že není prezidentka.“ Po debatě se jedna hvězda rozjela

Vystoupení Danuše Nerudové v superdebatě lídrů kandidátek do eurovoleb jako „historický debakl“ zhod…