Divadlo Sklep připravuje Memoriál Romana Janouška

01.04.2012 19:10

Nehoda Romana Janouška inspirovala herce z Divadla Sklep. Rozhodli se, že uspořádají běžecký závod Memoriál Romana Janouška, který bude odkazovat na to, jak Janoušek od místa činu utíkal.

Divadlo Sklep připravuje Memoriál Romana Janouška
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Hanák

Divadlo už podle herce Tomáše Hanáka požádalo pražský magistrát o finanční podporu závodu. Ten nebude obyčejný, ani nikterak náročný. "Závod je určen nejširším vrstvám obyvatelstva a měří proto jen několik desítek metrů," řekl serveru Lidovky.cz herec.

Běžci počkají na policii. Ta je doprovodí

Běh by měl odstartovat od vozu Porsche Cayenne, tedy stejného auta, které Janoušek v inkriminované době řídil. Odstavené bude v ulici Pujmanové v Praze 4, na místě, kde podnikatel z vozu vyběhl a snažil se zmizet v přilehlém pankráckém parku. Závodníci, oblečení nejlépe v číšnických rondonech (Janoušek začínal coby číšník), pak musejí na trase splnit několik úkolů.

Nejprve odhodí klíčky od auta a pokračují k určené lavičce, na kterou se posadí a zatelefonují náměstkovi vrchního státního zástupce v Praze, tedy ideálně Liboru Grygárkovi. "Běžci poté musejí vyčkat příjezdu policejní fabie, která bude každého z nich doprovázet (nikoli pronásledovat!)," přiblížil další průběh netradičního závodu Hanák.

Pořadatelé myslí i na férovost závodu, plánují proto více kategorií. "Zdatnějším borcům je určena trasa "Cesta domů", která končí až u Janoušků před vraty, v ulici Na lysině v Praze-Podolí," uvedl herec divadla. Závodníci, kteří si příliš nevěří v rychlosti, mohou vsadit na vlastní sílu. Za každou sraženou osobu na trase se jim totiž z výsledného času srazí deset vteřin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

18:12 Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

V politice bývá běžné, že se do ní zatahují rodinné spory, protože je v ní jakýkoli útok dobrý. „Ale…