Divadlo na Vinohradech uvede koncert k výročí sametové revoluce

13.10.2019 6:32

Koncert k 30. výročí událostí v listopadu 1989 nazvaný Časy se mění se dnes uskuteční v pražském Divadle na Vinohradech. Za doprovodu orchestru Golden Big Band Prague na něm vystoupí mimo jiné Eva Pilarová, Jana Koubková, Jaroslav Hutka a další. Městská část Praha 2 tak naváže na vyprodaný koncert, kterým loni pod názvem Pocta českému swingu oslavila sté výročí vzniku republiky. I letos bude Praha 2 spolupracovat se zpívajícím kapelníkem Petrem Sovičem.

Divadlo na Vinohradech uvede koncert k výročí sametové revoluce
Foto: repro foto youtube.com
Popisek: Jaroslav Hutka

Večerem bude spolu se Sovičem provázet moderátorka Daniela Písařovicová. Zazní písně Variace na renesanční téma, Časy se mění, Štěstí je krásná věc, Píseň o mé zemi, Náměšť a další. Součástí koncertu bude také velkoplošná projekce dobových dokumentů. Mezi dalšími se na pódiu objeví Janek Ledecký, Petra Černocká, Olga Lounová, Martin Chodúr, Václav Noid Bárta či Adam Mišík, který zazpívá píseň svého otce Vladimíra. Vystoupí i čestný občan Prahy 2, písničkář Jaroslav Hutka, a jazzové trio Viklický, Uhlíř, Vejvoda.

S událostmi roku 1989 je Praha 2 výrazně spjata. Průvod studentů se vydal z Albertova, v Praze 2 žil poslední československý a první český prezident Václav Havel, k Praze 2 se pojí i jméno Jana Palacha - přičemž takzvaný Palachův týden v lednu 1989 předznamenal pád komunismu. V neposlední řadě byla Praha 2 domovem mnoha významných členů Charty 77 i zakladatelů Výboru pro obranu nespravedlivě stíhaných.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

20:47 Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová vypadla ze zábavného pořadu StarDance h…