Dnes bude uvedena hra, která obhajuje Zemana před pražskou kavárnou

16. 9. 2016 6:35

Premiérou hry Herec a truhlář Majer mluví o stavu své domoviny zahajuje dnes večer novou divadelní sezonu Studio Hrdinů. Monodrama, ve které se jeho protagonista Stanislav Majer ptá po podobě dnešního Česka, chuti jeho obyvatel žít zde, či odejít, nebo po tom, kdo může za dnešní stav země, napsal David Zábranský.

Dnes bude uvedena hra, která obhajuje Zemana před pražskou kavárnou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Text napsal pro Studio Hrdinů na objednávku režisérky Kamily Polívkové a je částečně obhajobou prezidenta Miloše Zemana před lidmi z uměleckých a intelektuálních kruhů. Hra bude prvním titulem, jenž vyjde v nově založené knižní řadě Studia Hrdinů.

Postava Řečníka se v přednášeném textu hry klade otázky Co je Česko?, Kde Česko začíná a kde končí?, Kdo chce v Česku žít?, Kdo tady žije, a proč? Kdo nebo co nese vinu za současnou nechuť lidí k Česku? nebo Nese vinu za nechuť současný český prezident?

"Chtěl jsem napsat něco o havlistech a zemanovcích, a stejně tak o lidech, kterým se říká hipsteři a kterým by se možná mělo říkat spíš nová zahálčivá třída, která si myslí, že nezahálí. To všechno se pak přirozeně spojilo v tématu hranic, zahraničí a ´bezhraničí´," řekl autor hry.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozhovor o Trumpovi se na ČT vymkl: Host drtil chyby v otázkách. Moderátorka mu skákala do řeči a pak to rychle ukončila

19:43 Rozhovor o Trumpovi se na ČT vymkl: Host drtil chyby v otázkách. Moderátorka mu skákala do řeči a pak to rychle ukončila

V České televizi vystoupil k dění ve Spojených státech komentátor a publicista Jefim Fištejn. Kromě …