Dnes dopoledne to začne. V deset se bude vyklízet Klinika

10.01.2019 8:00

Dnes v 10:00 by měl exekutor zahájit vyklizení budovy v Jeseniově ulici na pražském Žižkově, kde sídlí Autonomní sociální centrum Klinika. Zástupci centra nadále odmítají objekt opustit a na 09:00 svolali příznivce na nenásilný happening, napsala ČTK.

Dnes dopoledne to začne. V deset se bude vyklízet Klinika
Foto: Hans Štembera
Popisek: Solidární pochod za zachování centra Klinika, kterému Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových odmítl prodloužit smlouvu
reklama

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), která objekt vlastní, by podle nich měla od exekuce ustoupit a budovu by mohlo převzít město. Správa železnic však obojí odmítá.

Exekutor Ivo Luhan pro server Aktuálně.cz uvedl, že neplánuje na místo dorazit rovnou s policií a její asistenci si případně vyžádá až podle situace. Ještě předtím se bude v 08:30 v sídle SŽDC konat tisková konference ředitele správy Jiřího Svobody.

SŽDC chce objekt zrekonstruovat a zřídit v něm kanceláře pro svoje zaměstnance. Podle aktivistů rekonstrukce nezačne ještě nejméně rok a mezitím bude objekt chátrat. Navíc by jej podle nich mohlo převzít město, které by v něm zachovalo sociální funkci. Praha už SŽDC kvůli tomu oslovila, podle organizace nicméně není z právních důvodů možné budovu převést na jiného vlastníka. Zástupci Kliniky, která v objektu působí od roku 2014, se proti exekuci opakovaně bránili, soudy všech instancí však jejich námitky zamítly.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bumbáme. Jak u  p*asat nastláno, policii pod oknem. Město, kde i primátor chytil covid

4:42 Bumbáme. Jak u p*asat nastláno, policii pod oknem. Město, kde i primátor chytil covid

REPORTÁŽ Tři plzeňské okresy, tři specifika, která ministerští úředníci jaksi odsunuli ad acta. Kdo …