Do Prahy přijede polský prezident. Se Zemanem a Sobotkou probere uprchlickou krizi

13.03.2016 9:07 | Zprávy
autor: mp

O migrační krizi, visegrádské spolupráci nebo o výstavbě dopravních koridorů přijede do Česka jednat polský prezident Andrzej Duda. Do Prahy přiletí na svou první návštěvu Česka v prezidentské funkci už v pondělí odpoledne, hlavní politická jednání má ale naplánována až na úterý. Sejde se s prezidentem Milošem Zemanem i premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD).

Do Prahy přijede polský prezident. Se Zemanem a Sobotkou probere uprchlickou krizi
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Miloš Zeman se na zasedání Visegrádské čtyřky v Maďarsku zdraví s novým polským prezidentem Andrzejem Dudou

Schůzka Zemana s Dudou by se měla uskutečnit v úterý dopoledne. Podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka je „vyjádřením mimořádně skvělých vztahů“ mezi Českem a Polskem. „V debatě prezidentů by se mohla objevit důležitá témata jako spolupráce zemí visegrádské čtyřky. Toto téma velmi úzce souvisí s probíhající migrační krizí a společným postupem zemí visegrádské čtyřky v této záležitosti,“ řekl Ovčáček ČTK. Chybět podle něj nebudou ani ekonomická témata, jako například výstavba dopravních koridorů. Znovu by se tak oba prezidenti mohli bavit o vodním propojení Labe, Odry a Dunaje, které Zeman prosazuje. Téma spolu už probrali loni, když se potkali při jednání visegrádské čtyřky v Maďarsku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Jde vám vůbec ještě o ČR a občany?

Nebo jen o vlastní ego či snad pomstu? Nebo jak jinak si vysvětlit, že prezidenta nechcete poslat na summit NATO, když je vrchní velitel ozbrojených sil, navíc má s NATO bohaté zkušenosti?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorce přejí smrt. Chtěla debatu o trans lidech

15:51 Senátorce přejí smrt. Chtěla debatu o trans lidech

Na problémy spojené se změnou pohlaví upozorňuje senátorka Vladimíra Ludková. Uspořádala proto disku…