Česko se ve čtvrtek přesunulo ze čtvrtého do třetího stupně rizika. S omezeními se tak otevřely obchody, služby i restaurace. Veškeré „lockdowny“ by podle bývalého vedoucího Kanceláře prezidenta republiky Václava Klause Jiřího Weigla měly co nejdříve skončit, prospěje to všem včetně nemocných. Svět se nechal zpanikařit a zastrašit. „Strach se stal fenoménem dnešní doby,“ uvedl v rozhovoru pro Rádio Zet s tím, že to ilustrují i opatření, která vláda provedla na jaře i na podzim. Ohrožení základních pilířů svobodné a demokratické společnosti bude jedním z důsledků „fantasmagorického boje“ proti šíření koronaviru. Varuje před cenzurou a naplněním orwellovské vize.
Foto:
Daniela Černá
Popisek: Jiří Weigl
reklama
„Já se obávám, že nejen naše země, ale celý svět se nechal novým fenoménem pandemie koronaviru nesmírným způsobem zpanikařit a zastrašit. Strach se stal fenoménem dnešní doby. Je to vidět na všem, mimo jiné i na těch opatřeních, která provedla naše vláda na jaře i dnes,“ odpověděl Weigl na úvodní otázku, zda nová vlna rozvolňování po podzimním uzavření společnosti přišla včas.
Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.