Do emigrace! U Pavla Šafra teď publikují praktické rady, co je třeba si zařídit

22.10.2017 7:50

Server Forum24.cz Pavla Šafra se netají tím, že je zděšen drtivým vítězstvím šéfa hnutí ANO Andreje Babiše ve volbách. Čtenářům proto hned po volbách nabídl jednoduchý návod, jak emigrovat do Velké Británie.

Do emigrace! U Pavla Šafra teď publikují praktické rady, co je třeba si zařídit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Velké Británie

„Také jste si mysleli, že volby dopadnou dobře? Nedopadly. Namístě je ptát se, co teď. Jednou z reálných možností je emigrace. Vzhledem k tomu, že z historie víme, že jedním z nejčastějších cílů lidí, kteří utíkali před režimem z Československa, byla Velká Británie, podívali jsme se na to, jak emigrovat do této země. Dobrá zpráva je, že to jde dobře a rychle,“ píše server hned na úvod.

Dokud je ostrovní království součástí EU, nebude prý nijak těžké tam vycestovat. Pokud lidé opravdu vážně uvažují o odchodu z republiky, měli by si kromě bydlení v Británii vyřešit také pojištění. Ale pozor. Nejde jen o cestovní pojištění, ale o odhlášení se ze systému zdravotního pojištění v Česku. Pokud se ze systému zdravotního pojištění neodhlásíte, budete ho muset platit dál.

Celý článek naleznete zde.

Nezbytné také bude založit si bankovní účet ve Velké Británii. Bez účtu pravděpodobně nepodepíšete ani nájemní smlouvu na byt. Zcela nezbytné bude zažádat také o national insurance number neboli číslo národního pojištění, skrze které za vás bude zaměstnavatel odvádět příslušné odvody.

Pozitivní prý je, že v Británii si můžete najít bydlení i práci přes internet ještě v Česku a ve Velké Británii se vám pak bude začínat snáz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Byla to revoluce? Studená sprcha od Klausovy ekonomky. I pro Pavla Rychetského

14:27 Byla to revoluce? Studená sprcha od Klausovy ekonomky. I pro Pavla Rychetského

K Janě Bobošíkové do pořadu JB Talk v internetové televizi XTV zavítala tentokrát ekonomka Hana Lipo…