Do politiky nevstoupím, říká Moravec. Už tam jste, kontrují lidé

25.07.2010 20:25

Radost z překročení osmitisícové hranice příznivců na Facebooku zkazily Václavu Moravcovi komentáře, které ho osočovaly z toho, že až dosáhne ještě většího počtu příznivců, vstoupí do politiky. To on však odmítá.

Do politiky nevstoupím, říká Moravec. Už tam jste, kontrují lidé

Moderátora Otázek Václava Moravce na České televizi jedni oslavují a druzí zatracují. Je mu vyčítána náklonnost tu k jedné, tu k druhé politické straně. „Někdo mi nadává, že jsem s pravicí, pak zase jiný, že v diskuzích nadržuji levici," stěžoval si už dříve Moravec.

Nedávno jeho facebookový profil dosáhl osmi tisíc příznivců. Moravec za to poděkoval, ale ne všechny komentáře byly pozitivní. „Vašku, kdy vstoupíš do politiky až budeš mít 2miliony příznivců ? :). Krásný den Aleš :)" Zněl jeden z příspěvků.

Jeho autor se hned dožadoval odpovědi. „Vašek se už chová jako politik, vyhýbá se odpovědi ? :)," ptal se po chvilce autor.

Moderátor to rozhodně odmítl, jako už několikrát předtím. „Aleši, nechovám... Do světa politiky se nechystám. Je mi dobře ve světě novinařiny! A věřím, že i v tomto světě dosáhnu dvou milionů příznivců," odpověděl Moravec.

Moravec má vlastní stranu a chce mít vliv, říká komentář na Facebooku

Že se Václav Moravec chová jako politik si myslí i jiný fanoušek. „To on už hezky dávno... dokonce často v otázkách si hraje na politika. Ty otázky jsou často tak sugestivní, že se mi skoro zdá, že VM je další stranou která tu chce mít na dění vliv :'-(."

Moravce z přípravy politické kariéry podezírá více lidí. "Je legrace, když mi tu (politici) vykládají, že volby v téhle zemi rozhoduju já," říká moderátor s tím, že jej dokonce Ivan Langer (ODS) obvinil z toho, že si dělá kampaň na prezidenta republiky. Tomu se ale Moravec pouze usmívá. "Já umřu jako novinář," říká rozhodně.

OVM jsou skanzenem bolševismu, říká Hájek

Pořad Otázky Václava Moravce má hodně příznivců, najdou se však i tací, kteří s ním mají problém. Mezi dlouhodobé kritiky patří například zástupce vedoucího Kanceláře prezidenta republiky Petr Hájek.

„OVM je eufemistické označení politických agitek, kterým se na vojně za starého režimu říkalo podobně, PŠM - politické školení mužstva. I když jeho jedovatý metabolismus by na diváky jistě brzy začal produkovat jiný podobný organismus. Tihle jsou zastupitelní. Do doby, než najdou politici odvahu celý tento ČT skanzen bolševismu poslat privatizací definitivně do šťastného zapomenutí. Je to možná stejně důležité jako důchodová reforma," uvedl pro Parlamentnílisty.cz Hájek.

Více:

Foto:Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Daň z dýchání!“ Hejma pozval na pódium šéfku Trikolóry a přišla smršť. Ránu ODS pak zasadil bývalý straník

14:27 „Daň z dýchání!“ Hejma pozval na pódium šéfku Trikolóry a přišla smršť. Ránu ODS pak zasadil bývalý straník

„Volím osmu,“ podpořil v Českých Budějovicích sdružení Trikolora Svobodní Soukromníci zpěvák Ondřej…