Do války kolem Šlachty promluvil významný muž z ČT: Víte, pan Babiš...

11. 6. 2016 21:30

Nositel ceny Ferdinanda Peroutky za rok 2015 a šéfredaktor sekce reportážní žurnalistiky České televize Marek Wollner se vyjádřil k případu Roberta Šlachty, kterého se ze všech sil zastává majitel Agrofertu, šéf hnutí ANO a jeho spolustraníci. Wollner v této souvislosti zmínil i jméno prezidenta Miloše Zemana. Ani jednomu ze zmíněných politiků se jeho slova líbit nebudou.

Do války kolem Šlachty promluvil významný muž z ČT: Víte, pan Babiš...
Foto: Jaroslav Hodík
Popisek: Marek Wollner, dramaturg a moderátor Reportérů ČT

Server Svobodné fórum Pavla Šafra přinesl vyjádření Marka Wollnera ze sociální sítě Facebook. Ačkoli prý zkušený pracovník České televize nemá extra vysoké mínění o policejním prezidentovi Tomáši Tuhém, v jednom se ho musí zastat.

„Ne že bych měl vysoké mínění o policejním prezidentovi a jeho reformě, ale jedna věc je jasná. Když někoho podporují prezident a Andrej Babiš, je to jen tehdy, když o tom člověku předpokládají, že slouží jejich věci,“ domnívá se Wollner. „Jestli skutečně slouží, nebo ne, je věc druhá, na něm třeba i ne moc závislá, ale oni si to zjevně myslí,“ píše.

Své tvrzení opírá o vlastní zkušenosti. U současného prezidenta Zemana vidí toto chování už posledních 20 let a také Babiš už se stačil projevit. Dokud prý Reportéři ČT vysílali o kauzách, které se týkaly Babišových politických oponentů, tak zmíněný pořad chválil. Když ovšem došlo i na Babišův Agrofert, současný ministr financí otočil a nevynechal příležitost, aby se proti pořadu vymezil.

„Roberta Šlachty bych se dokázal zastat jen v případě, pokud by jeho útvar šetřil i závažnější věci z okolí těchto dvou politiků, myslím, že příležitosti by tu nějaké byly. Agrotec takovým případem rozhodně není,“ dodává novinář.

Prezident Miloš Zeman Roberta Šlachtu podpořil na dálku na zahraniční cestě a Andrej Babiš tak v posledních dnech činí opakovaně a velmi důrazně. Obdobně činí i další poslanci za hnutí ANO.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš pro PL: Transparency International kasírovala peníze od Drah, když jim šéfoval Žaluda. A řeknu přesně, za co ty miliony brali

12:07 Premiér Babiš pro PL: Transparency International kasírovala peníze od Drah, když jim šéfoval Žaluda. A řeknu přesně, za co ty miliony brali

Jak jsme již informovali, naše redakce získala přehled financí, které inkasuje nezisková nevládní or…