Dobeš: Čtyři miliardy pro učitele budou. Ale musím škrtat

04.08.2011 6:36

Ministr školství Josef Dobeš (VV) dodrží slib a najde ve svém rozpočtu na příští rok čtyři miliardy korun na odměny učitelům. Bude ale muset škrtat – na rok 2012 má totiž stejně peněz jako letos.

Dobeš: Čtyři miliardy pro učitele budou. Ale musím škrtat
reklama

Dobeš bude kvůli penězům pro učitele omezovat investice, miliardu sebere vysokým školám, píše deník Právo. "Mám rozpočet stejný jako v roce 2011, což by zdánlivě mohlo být v pohodě, ale musím ušetřit čtyři miliardy korun, abych mohl přidat učitelům. Myslím, že se nám čtyři miliardy ušetřit podaří. Nějak to uděláme. Máme už krvavý plán," řekl deníku Dobeš.

Kromě miliardy, kterou vezme vysokým školám, plánuje ušetřit půl miliardy korun přímo na ministerstvu. Chce také propouštět úředníky. "Počítal jsem, že přidám jednu miliardu vysokým školám. Mám pro ně projekty excelence (špičková centra) a v rozpočtu jsem si na to připravil plus jednu miliardu. Tak v tuto chvíli ta miliarda navíc tam nebude," uvedl Dobeš.

Nové čtyři miliardy mají jít na odměny. Dobeš se pro ně rozhodl hlavně kvůli kritice starších učitelů, kterým vadilo, že se letos platy zvýšily jen těm nejmladším a nezkušeným.

Psali jsme:

ČSSD: Odvolejte Dobeše. Školství utečou peníze z EU
Dobešovo školství může přijít o 2,2 miliardy z Bruselu
Kraje chtějí znát maturitní výsledky všech škol. Třeba i právní cestou
Dobeš: Na platy učitelů nesáhnu. Ani halíř dolů

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

17:26 Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

Komentátor Petr Holec se domnívá, že strana Pirátů je stranou, která je založená na bonzáctví. Předs…