Dobrotivý boháč a jeho skautíci. Jiří Paroubek se posměšně pustil do Andreje Babiše a jeho sympatizantů

23.04.2016 16:05

Není to tak dávno, co Nadační fond boje proti korupci miliardáře Karla Janečka vykresloval jiného miliardáře, Andreje Babiše, v těch nejlepších barvách, aby následně uspěl v politice. A když přišel skandál s Čapím hnízdem, bylo třeba najít cestu, jak „dobrotivého boháče“ očistit. Ředitel Nadačního fondu proti korupci Petr Soukenka proto nedávno přišel s příběhem, podle něhož si Babiš z evropských peněz posbíral jen drobečky, zatímco jiní brali po bochnících.

Dobrotivý boháč a jeho skautíci. Jiří Paroubek se posměšně pustil do Andreje Babiše a jeho sympatizantů
Foto: Filip Ferbie
Popisek: Jiří Paroubek v Brně promluvil ke studentům a hostům vysoké školy BIBs

Jiří Paroubek se vrací pár let do minulosti a připomíná časy, kdy Nadační fond boje proti korupci miliardáře Karla Janečka dělal vše pro to, aby jiného miliardáře, Andreje Babiše (ANO), vykreslil v co nejlepším světle. V té době ještě Babiš nebyl ministrem financí a bylo třeba ho „prodat veřejnosti“ jako spravedlivého boháče, který vymete neřádstvo české politiky.  

V kauze Čapí hnízdo se ukázalo, že Babiš možná nebude tak čistý, jak protikorupční aktivisté ukazovali, ale toho bohdá nebude, aby aktivista z boje utíkal. Proto nastoupil Soukenka, který v Babišových Lidových novinách sdělil slovy Jiřího Paroubka následující.

„Filozofie pana ředitele fondu je vlastně jednoduchá. Proč by si Babiš nemohl ukrojit takové malinké soustečko, pouhých 50 milionů evropských peněz, když se zde rozfrncaly evropské peníze na desítky, možná stovky zcela neužitečných nebo jen málo užitečných a málo prospěšných projektů. Např. taková cyklostezka, samozřejmě předražená, je proti Čapímu hnízdu úplná úchylnost. To přece musí uznat každý,“ píše ironicky expremiér.

Definitivně se tak ukázalo, kde protikorupční aktivisté stojí. Dosavadní iluze o nezávislosti padají.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Z úst premiéra Babiše zazněla rázná odpověď, kterou si přečtete jen u nás. Jde o návrh Žít Brno přijmout v ČR uprchlíky

11:50 Z úst premiéra Babiše zazněla rázná odpověď, kterou si přečtete jen u nás. Jde o návrh Žít Brno přijmout v ČR uprchlíky

Hnutí Žít Brno ústy náměstka brněnského primátora Matěje Hollana navrhuje, aby Brno přijalo několik …